The Witcher 3’ün yeni nesil güncellemesinin getirdiği pek çok yeni özellik arasında, yüksek çözünürlüklerde performansa oldukça yardımcı olan NVIDIA DLSS desteği yer alıyor. Ancak güncelleme, NVIDIA’nın yükseltme teknolojisinin en son sürümünü içermiyor.

Biz Nexus Modları, kullanıcı Instanity oyun için resmi olmayan bir NVIDIA DLSS güncellemesi yükledi ve yükseltme teknolojisini en son sürüm olan sürüm 2.5.0’a getirdi. Bu yeni sürüm, gölgelenmeyi azaltır ve hem görselleri hem de performansı biraz iyileştirir.

DLSS 2.5.0 güncellemesi bazı iyileştirmeler getirse de, makinem (i7-10700 CPU, RTX 3070) gibi, üst seviye dışındaki sistemlerin ışın izleme özellikleri açıkken The Witcher 3’ü iyi bir performansla çalıştırmasına izin vermiyor. GPU), ışın izleme küresel aydınlatması açık, 4K çözünürlük ve DLSS Performans olarak ayarlanmış durumdayken oyunu yalnızca yaklaşık 30 FPS’de çalıştırabilir. Oyunun harika ışın izleme özelliklerinin gerçek anlamda uygulanmasından zevk almak için, Alessio’nun yazısında vurguladığı gibi, oyuncuların çok güçlü bir sisteme ihtiyacı olacak.

Ücretsiz The Witcher 3 Next-Gen güncellemesi, tüm teknik geliştirmelere ek olarak bir dizi yaşam kalitesi ve oynanış iyileştirmesi içeren nihayet burada. PC’de oyuncular yepyeni bir Ultra+ grafik ön ayarının keyfini çıkarabilir. Ardından, dört ışın izlemeli efekti etkinleştirebilirler: küresel aydınlatma, ortam perdeleme, gölgeler ve yansımalar, son ikisi konsollarda mevcut değildir.

Her şey açıkken, oyun kesinlikle harika görünüyor. Kabul edildi, başlangıçta harika bir temeli vardı, ancak dokular burada açıkça daha yüksek kalitede (kısmen entegre modlar sayesinde) ve tıpkı yansımaların ve gölgelerin doğruluğu ve keskinliği gibi çizim mesafesi büyük ölçüde iyileştirildi. Gösterinin yıldızı, oyunun aydınlatmasını yeni zirvelere çıkaran ışın izlemeli küresel aydınlatmadır.

The Witcher 3 artık dünya çapında PC, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X, Xbox Series S, Xbox One ve Nintendo Switch’te mevcut. Yeni nesil güncellemenin ek oyun içi içeriği, yakın gelecekte önceki nesil sistemlere gelecek.

Bu hikayeyi paylaş

Facebook

twittergenel-17