AeroPress’imi üç yıl önce bir Noel hediyesi olarak aldım ve o zamandan beri neredeyse her gün kullanıyorum. Kahve bağımlısı bir arkadaşa satın almakta zorlanan herkes için harika bir son dakika hediyesi olduğunu neden bildiğimin kısa yanıtı bu.

Bu 40 dolarlık kahve makinesi, kişisel markamın bir parçası haline geldi. Hatta bu web sitesi için biyografimde bile görünüyor. Ama daha sıradan bir kahve keyfi olsanız bile, AeroPress pratik bir seçim olmaya devam ediyor.

(İmaj kredisi: Tom’un Rehberi)

Öncelikle, ucuz. Temel versiyonun maliyeti 40 dolardır, daha küçük Go versiyonu ise birkaç ekstra aksesuarla birlikte geldiğinden ve seyahat kupasına sığacak şekilde küçültüldüğünden biraz daha pahalıdır. Her iki durumda da, en iyi kahve makinelerinin büyük çoğunluğundan daha ucuzdur.

Aeropress kahve makinesi kullanımda

(İmaj kredisi: Tom’un Rehberi)

Filtre dolumları bile bu kadar pahalıya mal olmaz. Demleme başına tek bir kağıt disk kullanıyorsunuz, ancak 350’lik bir paketin maliyeti 10 dolardır, bu da ortalamasını aldığınızda ihmal edilebilir bir maliyettir. AeroPress’i kullanmak için ne kadar az güce ihtiyacınız olduğunu düşündüğünüzde – sadece suyunuzu kaynatmaya yetecek kadar ve ardından pistonu aşağı bastırmak için yalnızca fiziksel çabanız olduğunu düşündüğünüzde, para açısından daha da verimlidir.

Aeropress kahve makinesi kullanımda

(İmaj kredisi: Tom’un Rehberi)

Ayrıca bu fiyata çok yönlülük elde edersiniz. Kutudan çıkanlarla bile, americano/uzun siyah tarzı bir içecek veya bir shot espressoya eşdeğer bir şey isteyip istemediğinize bağlı olarak farklı güçlerde ve hacimlerde kahve yapabilirsiniz. Ancak, daha yoğun çekimler yapmak, aynı anda iki bardağa dökmek veya “daha kalın” bir doku için kağıt yerine metal filtreleme sunmak gibi şeyleri yapmanıza yardımcı olabilecek, sunulan çok sayıda üçüncü taraf aksesuarla yaşanacak çok daha fazla eğlence var. daha çok bir Fransız basınından (ABD dışındaysanız kafeterya veya kahve pompası) veya bir espresso makinesinden alacağınız gibi.

Aeropress kahve makinesi kullanımda

(İmaj kredisi: Tom’un Rehberi)

Beni bugün olduğum eğitimdeki kahve meraklısı olma yoluma sokan bu geniş seçenekler dizisi. Bu kadar cana yakın ama deneme potansiyeli olan başka bir kahve makinesine henüz rastlamadım.

Aeropress kahve makinesi kullanımda

(İmaj kredisi: Tom’un Rehberi)

Pek çok kahve malzemesi, mutfak tezgahınızda sabit durmayı tercih eder ve AeroPress bunu yapabilse de, aynı zamanda iyi seyahat eder. Özellikle AeroPress için mükemmel boyutta olan taşıma çantasını içeren bir paket alırsanız. Filtreleri, küçük torba kahve telvelerini ve küçük bir tartı setini saklamak için biraz boş yeri bile olduğunu gördüm. AeroPress’in tamamı gıda maddelerine uygun plastikten yapıldığından çantanıza veya valizinize atıp gittiğiniz her yere yanınızda götürmeniz hiç sorun değil. AeroPress’i bu kadar çok kullanmamın bir nedeni de (ana odanın yan tarafındaki yıpranmış yazıdan anlayabileceğiniz gibi), çok az bir çabayla onu işe ya da tatile yanımda getirebilmem.

Aeropress kahve makinesi kullanımda

(İmaj kredisi: Tom’un Rehberi)

AeroPress hakkında çılgınca konuşsam da, onu pek takdir etmeyecek birkaç insan türü düşünebilirim. Kullanımı çok fazla çaba gerektirmese bile, normal bir kahve makinesinin otomatik rahatlığını seven hiç kimse için kesinlikle olmayacak. Ayrıca sadece sade kahve yapmak için tasarlanmıştır, bu nedenle fincanına sıcak veya buharda pişirilmiş süt eklemeyi seven herkesin bunun için ayrı bir cihaza ihtiyacı olacaktır. Neyse ki meslektaşım Cynthia’nın harika bir süt köpüğü tavsiyesi var.r.genel-26