meta var ilan edildi Cameo benzeri uygulaması Super’i 15 Şubat 2023’te kapatacağını söyledi. Şirket, 2020’de Super’i geliştirmeye başladığında, gerçek bir sanal ortamda deneyimlediğinize benzer bir sanal buluşma ve selamlama deneyimi yaratmayı umduğunu söylüyor. – VidCon veya Comic-Con gibi yaşam olayı.

Şirket, “Ancak yarattığımızı keşfettiğimiz şey, içerik oluşturucular ve hayranlar için eğlenceli ve heyecan verici şekillerde bağlantı kurmaları için çok daha büyük bir fırsattı” dedi. ifade. “Yaratıcıların ve hayranların iyi amaçlar için para topladığını, yeni bir kitap seti piyasaya sürdüğünü, stand-up rutinleri için yeni şakaları test ettiğini ve hatta birbirlerine karşı trivia oynadığını gördük. Her yeni Super etkinliğindeki neşeyi ve yaratıcılığı görmek inanılmazdı. Ancak ne yazık ki artık vedalaşma vaktimiz geldi. Umarız Super’i kullanmaktan, bizim onu ​​sizin için yapmaktan keyif aldığımız kadar siz de keyif almışsınızdır.”

Super, Şubat ayına kadar resmi olarak kapatılmayacak olsa da, kullanıcılar kapatma döneminde yeni bir etkinlik oluşturamayacak. Kullanıcıların Super’da yaklaşan bir etkinliği varsa, şirket etkinliğin başka bir platformda yeniden planlanmasını önerir. Meta, bir Süper etkinliğe katılan veya ev sahipliği yapan kullanıcıların, şirket Şubat ayında web sitesini resmi olarak kullanımdan kaldırmadan önce kayıtlı medyalarını indirebileceklerini söylüyor.

Super, bu yıl Meta tarafından kapatılan uzun bir deney ve uygulama listesine katılıyor. Şirket yakın zamanda Facebook canlı alışveriş özelliğini Reels’e kaydırmak için 1 Ekim’de kapattı. Yine Ekim ayında Facebook, lansmanından iki yıl sonra bağımsız oyun uygulamasını kapattı. Eylül ayında Meta, komşuların bağlantı kurma ve yerel haberleri ve bilgileri Facebook’ta paylaşma şeklini standart hale getirmek için geçen yıl başlatılan Nextdoor klonu Neighbourhoods’u kapattı.

Temmuz ayında Meta, çiftlere yönelik sosyal uygulaması Tuned’i kullanıma sunduktan iki yıldan biraz daha uzun bir süre sonra kapattı. Mart ayında Facebook, Campus adlı yalnızca üniversite öğrencilerine özel sosyal ağını kapattı. Ocak ayında şirket, Sparked adlı görüntülü hızlı flört hizmetini kapattı.genel-24