Twitter, Elon Musk’ın özel uçağıyla yaptığı yolculukları takip eden @ElonJet hesabını askıya aldıktan saatler sonra, şimdi de hesabın yaratıcısı Jack Sweeney’i yasakladı. Twitter, takipçinin Instagram ve Facebook gibi diğer platformlardaki sürümlerine olan bağlantıları da engelliyor.

Eğer denersen ve ziyaret edersen Sweeney’nin hesabı, hesabın askıya alındığını belirten bir mesaj görürsünüz. Sweeney’nin Elon Musk jet izleyicisine belirli bağlantıları diğer platformlarda tweet atmaya çalışmak, bağlantının “potansiyel olarak zararlı” olduğuna dair bir mesaj görüntüleyecektir. Tony Webster tarafından fark edildi.

Tweet atabildiğim için Twitter’ın şu anda bunun için sağlam bir filtresi yok gibi görünüyor alternatif bir bağlantı izleyicinin Instagram sürümüne. Ancak görünüşe göre Twitter CEO’su Elon Musk’a rağmen Twitter, Sweeney ve hesaplarına karşı eylemlerini artırıyor. ifade özgürlüğüne “taahhüt”Kasım ayında söylediği, “uçağımı takip eden hesabı yasaklamamak” olarak genişletildi.

Bir Mastodon hesabı tarafından paylaşılan bir ekran görüntüsüne göre Sweeney, Twitter’ın “platform manipülasyonu ve spam” kurallarını ihlal ettiği için askıya alındı. Sweeney’e ait. Ancak Musk, yasağın başka bir şey için olabileceğini söyledi: askıya almayı öven bir tweet’e yanıt olarak, Musk bunu yazdı “Başka birinin konumunun gerçek zamanlı olarak yayınlanması, doxxing politikasını ihlal ediyor.”

Twitter da güncelledi özel bilgi politikası canlı konum bilgilerinin paylaşılmasının politika ihlali olduğunu belirtmek. Şimdi ihlal olarak sayılanlara yapılan tam ekleme şu şekildedir:

Twitter’da doğrudan paylaşılan bilgiler veya seyahat rotalarının 3. taraf URL’lerine bağlantılar, gerçek fiziksel konum veya bu bilgilerin herkese açık olup olmadığına bakılmaksızın bir kişinin konumunu ortaya çıkarabilecek diğer tanımlayıcı bilgiler dahil olmak üzere canlı konum bilgileri;

Twitter, yorum talebine hemen yanıt vermedi; şirket, son işten çıkarmalar sırasında basın ofisini feshetti.

Jeff Bezos ve Bill Gates gibi milyarderlerin jetlerini takip eden diğer hesaplar da askıya alındı. Hepsinin Sweeney’e ait olup olmadığı net değil, ancak Discord’daki kanal listelerine göre birçoğunun ait olduğu anlaşılıyor. Yaklaşık 30 hesabının yasaklandığını gördüğünü söyledi. New York Times’ ryan mac.

genel-2