Iron Man Ulusal Film Tesciline Katıldı, Tüm Yeni Girdilerin Yayınının Yapılacağı Yer İşte başlıklı makale için resim

Ekran görüntüsü: Gizmodo

Marvel Sinematik Evreni’ni başlatan ve ardından sinemayı yok eden çizgi roman filmleri hakkında bir milyon çekim başlatan film biraz saygı görüyor. Çarşamba günü, Kongre Kütüphanesi ilan edildi Ulusal Film Siciline eklenecek 25 film ve Demir Adam olarak seçildi Amerikan film yapımcılığının tarihsel olarak önemli eseri.

Prestijli film listesine bu yılki girişler, aşağıdakiler gibi eski tarz klasiklere katılıyor: Büyük tren Soygunu ve Vatandaş Kane yanı sıra daha modern ücret gibi Jedi’ın dönüşü ve Shrek içinde Amerikan kanonunun sürekli genişleyen arşivi. Çoğu okuyucunun muhtemelen aşina olacağı bazı önemli filmler var. Carrie ve Harry sally ile tanıştığında. Ancak burada, 1898’de Mardi Gras’ın kısa bir çekimi veya 1930’larda kadın işçi örgütleyicileri hakkında bir belgesel gibi, muhtemelen çoğunun görmediği pek çok gizli mücevher var.

Listedeki aşina olduğum derin kesintilerden Kenneth Anger’ın deneysel kısa filmini gönülden tavsiye ederim. Akrep Yükseliyor ve Titicut Çılgınlıkları, Frederick Wiseman’ın 1967’de bir akıl hastanesindeki koşulları anlatan inanılmaz belgeseli.

Kongre Kütüphanesi’nin girişlerin her biri hakkında söylediklerini okumak için slaytları tıklayabilir (veya sadece mobil cihazda gezinebilirsiniz) ve bunları çevrimiçi olarak yayınlayabileceğiniz yerlere bağlantılar sağladık.genel-7