Avalanche Software’in yakında çıkacak olan Harry Potter Büyücülük Dünyası oyunu Hogwarts Legacy, PlayStation 4, Xbox One ve Nintendo Switch’te lansmanında bir gecikme görecek. Geliştirici, başlangıçta oyunun 10 Şubat 2023’te PS5, PS4, Xbox Series S/X, Xbox One ve PC’de piyasaya sürülmesini planlamıştı. Ancak, Hogwarts Legacy artık 4 Nisan 2023’te PlayStation 4 ve Xbox One’da piyasaya sürülecek. Bu arada, oyunun Nintendo Switch versiyonu 25 Temmuz 2023’te çıkacak. Ne pahasına olursa olsun, Hogwarts Legacy 10 Şubat tarihini tutuyor. PC, PS5 ve S/X Serisi.

Avalanche Software, Hogwarts Legacy’nin resmi Twitter hesabı aracılığıyla bir duyuru yaparak oyunun PS4 ve Xbox One’da 4 Nisan 2023’te, Nintendo Switch sürümünün ise 25 Temmuz 2023’te geleceğini doğruladı.

Yaklaşan Büyücü Dünyası oyunu Warner Bros. Games tarafından Portkey Games etiketi altında yayınlanıyor. Oyun, “JK Rowling’in Harry Potter serisinin doğrudan uyarlamaları” olmamakla birlikte “Büyücü Dünyasının büyülü evreninde kök salmış” olarak konumlandırıldı. Yayıncı ayrıca tartışmalı transfobik yazarın yaklaşan oyunun geliştirme sürecinin bir parçası olmadığını da doğruladı.

Hogwarts Legacy, oyunculara 1800’lerde Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu öğrencisi olarak oyunlaştırılmış bir yaşam deneyimi sunacak. Oyunculara kendi özel cadı veya büyücülerini yaratma ve ikonik sihir yüklü kale ile yoğun Yasak Orman konumlarında bir yolculuğa çıkma görevi verir. Oyun etkinliği, yeni büyüler öğrenmeyi, evlerini inşa etmeyi, iksirleri hazırlamayı, ittifaklar kurmayı ve esrarengiz karanlık büyücülerle savaşmayı içerir.

Oyuncular, bir cadı veya büyücü olarak ilerlemelerine yardımcı olacak kapsamlı yükseltmelere, yeteneklere ve becerilere erişebilecek. Diğer herhangi bir RPG’de olduğu gibi, zorlukları tamamlamak size becerilerin ve büyülü teçhizatın seviyesini yükseltmek için kullanılabilen XP kazandırır.

Ancak Eylül ayında Avalanche Software, yaklaşmakta olan açık dünya Harry Potter RPG’sinin Quidditch maçlarını oynanışının bir parçası olarak içermeyeceğini doğrulayarak pek çok kişiyi hayal kırıklığına uğrattı. Ancak süpürge geçişinin oyuna dahil edileceği doğrulandı.

Hogwarts Legacy 10 Şubat’ta PC, PS5 ve Series S/X’te, 4 Nisan’da PS4 ve Xbox One’da ve 25 Temmuz’da Nintendo Switch’te çıkıyor.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.

genel-8