Octopath Traveler II, Square Enix’ten merakla beklenen bir oyundur. Orijinal oyun ilk olarak PC’ye geçmeden önce Switch’te piyasaya sürüldü ve RPG çok iyi iş çıkardı. Devam oyunu, o oyunun yaptıklarını alacak ve sekiz yeni kahraman, hikaye, yetenek ve daha fazlasıyla daha fazlasını yapmaya çalışacak. Scholar ve Merchant aracılığıyla önceki bir videodaki iki karaktere göz atmıştık. Ama şimdi, Hırsız Throne ve Rahip Temenos’a bir göz atıyoruz.

Throne, “acı çekerek” çevrenin en iyisi olmak için yetiştirilen bir grup olan Kara Yılanlar Loncası’nın bir üyesidir. Müşterileri ne isterse onu yaparlar ve loncanın reisleri olan “Anne ve Baba”yı her zaman dinlerler. Ancak Throne, dünyadaki her şeyden çok istediği şeyin özgürlük olduğunu anlar ve onu elde etmeye çalışır.

Temenos, kilisenin sorgulayıcısıdır. İşini seçkin bir şekilde yerine getiriyor ve kendini kiliseye adamıştır. Sonra bir gün, kilisede yaşanan bir olay onu, olanların ardındaki gerçeği öğrenme arayışına gönderir. Onu, sonunu görmesi gereken tehlikeli bir göreve götürecektir.

Karakter hikayelerinin yanı sıra, İkincil İşlerin oyunun bir parçası olacağına dair onay aldık ve bu, karakterlerinizin sınıflarını karıştırıp eşleştirerek onları daha güçlü veya savaş tarzınıza daha uygun hale getirebileceğiniz anlamına geliyor.

Octopath Traveler II, 24 Şubat’ta gelecek.oyun-4