Nvidia GeForce RTX 4060 Ti hakkında resmi bir kelime yok henüz, ancak görünüşe göre şirket, ana akım grafik kartının özelliklerini bir araya getirmek için şimdiden sıkı çalışıyor. Ne yazık ki, daha fazla VRAM umut edenler, Team Green’in yaklaşmakta olan GPU’su tarafından hayal kırıklığına uğrayabilir.

Nvidia GeForce RTX 4060 Ti, ham performans açısından en iyi grafik kartı olmasa da, maliyet ve performans açısından büyük bir değer sunacağını umarız. Ayrıca, Çerçeve Oluşturma yoluyla fps’yi daha da artırmaya yardımcı olmak için Nvidia DLSS 3’ten yararlanabilecek.

Yine de, yüksek çözünürlüklü dokuları çalıştırmak söz konusu olduğunda, ağırlığının üzerinde yumruk atmasını beklemeyin. Göre kopite7kimiRTX 4060 Ti, öncekinden daha fazla VRAM içermeyecek.

Bu, hem RTX 4080 hem de RTX 4090’ın güçlenmesiyle onu bir VRAM artışı almayan birkaç Nvidia RTX 4000 grafik kartından biri yapar. Söylentilere göre RTX 4070 Ti’nin de daha fazla belleğe sahip olduğuna inanılıyor ve bu da durumu daha da garip hale getiriyor.

Bununla birlikte, tüm GPU sızıntıları gibi, bu da bir miktar tuzla alınmalıdır. Nvidia muhtemelen hala RTX 4060 Ti’nin tasarımını tamamlıyor ve bu değişebilir.

oyun-2