Büyüyen Japonca içerik listesine bir başka destek olarak Netflix, klasik Japon mangasının canlı aksiyon filmi uyarlamasına yeşil ışık yaktı. Şehir avcısı. Japon lider Ryohei Suzuki (Tokyo MER, Segodon) film yapımcısı Yuichi Sato (Kisaragi, çilek Geceler ve Minik Dünyanın Sonu) yönlendirmek için gemide.

Manga sanatçısı Tsukasa Hojo tarafından yaratılmıştır. Şehir avcısı 1980’ler boyunca dünya çapında 50 milyondan fazla kopya satan Japon pop kültürünün temelini oluşturdu. Franchise, popüler bir anime dizisi ve Hong Kong (birinde Jackie Chan başrollü), Fransa ve anakara Çin’de yapılan filmler dahil olmak üzere çok sayıda uzun metrajlı uyarlama üretti, ancak bu, mülkün bir canlı aksiyon filmi olarak ilk kez uyarlandığı zaman orada olacak. memleketi Japonya.

Netflix, projeyi “Shinjuku’nun hareketli sokaklarında geçen, manganın günümüzün güncellenmiş bir versiyonu” olarak tanımlıyor. Yayıncı, film için bir 2024 lansman hedefi belirledi.

Longline, “Ryo’nun ortağı Makimura öldürüldüğünde,” diye ekliyor, “o ve Makimura’nın kız kardeşi Kaori, gerçeği öğrenmek için birlik olur ve böylece yeni bir ikili oluşturur.”

Uyarlamanın senaryosu, Netflix’in Japon orijinal dizisinin birçok bölümünün senaryosunu yazan Tatsuro Mishima tarafından yazıldı. Yu Yu Hakusho.

Suzuki, uyarlamanın “gerçekçilik ve fantezi ile 80’ler ve bugünün tonları arasında doğru dengeyi kurmayı hedefleyeceğini” söylüyor. Ayrıca, böylesine ikonik bir karakterin rolünü üstlenmenin büyük bir baskı yarattığına da dikkat çekiyor.

Suzuki, “Ryo Saeba’yı oynamaktan heyecan duyuyorum ve Tsukasa Hojo tarafından yaratılan bu sevilen, efsanevi karakteri canlandırmak için büyük bir sorumluluk hissediyorum” diyor. Hem mevcut hayranların hem de dünyanın dört bir yanından yeni gelenlerin Ryo Saeba’ya ve onun günümüz Tokyo’sundaki eğlenceli, aksiyon dolu maceralarına aşık olmasını bekleyemiyorum.”

Hojo’ya göre, Perşembe günü Netflix tarafından yayınlanan Japon uzun metrajlı uyarlaması on yıldır üzerinde çalışıyor. “Her zaman başrolün gerçekten seven biri tarafından oynanacağını ummuşumdur. Şehir avcısı ve Ryohei’nin sarsılmaz tutkusu sayesinde nihayet zamanı geldi” diye ekliyor. “Kendini işine adamış oyuncular ve ekip sayesinde, orijinal mangaya sıkı sıkıya bağlı olmayan taze ve gerçekçi bir bakış açısıyla başlığın ekrana getirilmesini dört gözle bekliyorum.”

Shinichi Takahashi, projenin tek sorumlu yapımcısı olurken, Keisuke Sanpei ve Kosuke Oshida yapımcılığını üstleniyor. Netflix, filmin yapımcılığını Tokyo merkezli yapım şirketleri Horipro ve Office Shirous ile ortaklaşa yapıyor.sinema-2