Musk, Twitter revizyonunun ortasında 3,5 milyar dolar değerinde Tesla hissesini sattı

Elon Musk yaklaşık 3,5 milyar dolar değerinde 20 milyondan fazla Tesla hissesi daha sattı ve elektrikli otomobil şirketinde daha fazla hisse satmak için herhangi bir neden göstermedi.

Musk, Kasım 2021’den bu yana 39 milyar dolardan fazla Tesla hissesi sattı.

Yeni hisse satışından sonra, açılan bir forma göre ABD Güvenlik ve Değişim Komisyonu (saniye), Musk şu anda yaklaşık 66 milyar dolar değerinde Tesla hissesine sahip.

Bu yılın Nisan ayında, yeni Twitter CEO’su 8,5 milyar dolarlık Tesla hissesini sattı, Ağustos ayında ise 7 milyar dolarlık hisse daha sattı.

Ayrıca Oku

Elon Musk, bazı Twitter çalışanlarına dava açmayı planlıyor olabilir.
İşte Elon Musk'ın gösteride kalabalık tarafından neden yuhalandığı

Hisse satışı, Tesla yatırımcılarının Musk’ın 44 milyar dolarlık Twitter satın almasıyla ilgili endişelerini dile getirdiği ve mikro blog platformuna 7/24 katılımının “Tesla için zararlı” olduğunu söylediği bir zamanda gerçekleşti. TechCrunch.

Tesla hissesi bu yılın Ocak ayından bu yana yüzde 60.8 düştü ve Çarşamba günü saatler sonra 156.80 dolardan işlem gördü.

Endüstri analistlerine göre, “yeni hisse senedi satışı, Musk’ın yüksek faizli borçların bir kısmına verdiği yanıttır.

44 milyar dolarlık Twitter anlaşmasını ödüyor”.

Raporda, Twitter’ın bu anlaşmanın bir parçası olarak, Twitter’ın yüzde 11.75’lik bir faiz oranı ödediği yaklaşık 3 milyar dolarlık teminatsız borç da dahil olmak üzere 13 milyar dolar borç aldığı belirtildi.

Bu arada, 2022’de net servetinin 100 milyar dolardan fazla düştüğünü gören Musk’ın yerini aldı. bernard arnaultlüks markanın CEO’su Louis Vuitton‘nın ana şirketi LVMHdünyanın en zengin adamı olarak.

Çinli BYD Auto, bu yılın üçüncü çeyreğinde yüzde 197’lik bir artışla (yıllık) 537.000’den fazla EV birimi sevk ederek küresel pazar lideri oldu ve Elon Musk tarafından yönetilen Tesla’yı küresel olarak çok geride bıraktı.

Şunları da izleyin:

FacebooktwitterLinkedin
genel-9