Infosys, 20. yüzyıl modelinden farklı bir Hindistan yaratmayı amaçlıyor: Narayana Murthy

BT devi bilgi sistemleri kurucu NR Narayana Murthy şirket oluşturmayı hedeflediklerini söyledi. Hindistan 20. yüzyıl modelinden farklı olacaktır.

Infosys’in 40. yılını doldurma vesilesiyle konuşan, murthy “Bir organizasyon kurduğunuzda, aynı zamanda bir endüstri inşa ediyorsunuz ve aynı zamanda bir ülke inşa ediyorsunuz. Orta sınıf için benzersiz fırsatlar yaratmak istedik.

“İklim değişikliği, eşitsizlik, satın alınabilirlik sorunları var ve yenilikler sadece nüfusun yüzde 10’unu karşılamaya odaklanıyor. Bizimki farklı bir deney ve farklı bir model” dedi.

Ayrıca Oku

ABD mahkemesi, Infosys'in ABD'deki işler için Kızılderililerin işe alınmasına karşı çıktığı iddiasıyla açılan davanın devam etmesine karar verdi
Infosys ABD'de buradaamp39s neden yeni bir dava ile karşı karşıya

Murthy, “100 yıla ilerleyen bir şirket olmak istiyoruz. Dünyanın en eski şirketi yaklaşık 215 yaşında. Infosys’in en az 100 yıl gelişmesi gerekiyor” dedi.

Mevcut zorluklardan bahseden Murthy, Infosys’in mevcut liderliğinin büyük bir ikilemle, kurumsal hayatın büyük bir sorusuyla karşı karşıya kalacağını belirtti.

“Kararlarının torunlarını gururlandırıp gururlandırmayacaklarını düşünmek zorunda kalacaklar mı? Tüm paydaşların saygısını kazanabilecek miyim… 20 ila 30 yıl sonra?”

Krizden ve Infosys’in geleceğinden bahseden Murthy, “Zorlu zamanlarda azim ve kararlılığınız sınanacak. 350 bin iş, onların ailelerini, çocuklarını düşünüyorsunuz, bunlar zorluklarla yüzleşme gücü veren konulardır. “

“Çalışırken hiç dini törenlere katılmadım. Evde dindar bir insanım. Bir mantık âlemi var. Mantığı aşan bir inanç âlemi olduğunu anlıyorum. Bazı durumlarda inanç âlemi güven veriyor ve bu çok daha önemlidir” dedi.

FacebooktwitterLinkedin
genel-9