TedarikMısır’daki oteller, restoranlar ve catering (HoReCa) işletmeleri için bir satın alma platformu olan Endure Capital, Seedstars, Camel Ventures, Falak Startups ve bir dizi melek yatırımcıdan 1,6 milyon dolarlık başlangıç ​​öncesi fon topladı.

Bu yıl Ocak ayında kurulan Suplyd’nin B2B platformu, dijital sipariş tedariki, ödeme ve yerine getirme olanağı sağlayarak yemek hizmeti sektöründeki işletmeler için tedarik zinciri operasyonlarında verimlilik sağlıyor.

Restoranlar, platformu aracılığıyla talep üzerine geniş bir ürün yelpazesine erişerek, çevrimdışı mal tedarikinde harcanan adam saatlerinden tasarruf ediyor. Ayrıca işletmelerin malları rekabetçi fiyatlarla edinmelerini sağlar.

Suplyd, yeni finansmanı teknolojisini ölçeklendirmek ve Kahire içinde ve ötesinde genişletmek ve yakın gelecekte Orta Doğu ve Kuzey Afrika (MENA) bölgesindeki diğer büyüme fırsatlarını keşfetmek için kullanmayı planlıyor.

“Restoranların tedarik zinciri, şu anda herkesin maliyetleri nasıl azaltacağını ve israfı nasıl azaltacağını aradığı küresel bir sorun. Bununla birlikte, Mısır pazarı son derece büyük ancak kullanılmayan bir pazar ve diğer küresel pazarlara açılmadan önce bir sonraki aşama için çabalarımızı burada yönlendiriyoruz” dedi. Gohar Saidgirişimin kurucularından olan Suplyd CEO’su Kerim Selimve Ahmed El Mahdi.

12 yıllık bir restoran işletmecisi olan Said, Suplyd, varlıkları optimize ederek, tüm ekosistem için israfı azaltarak ve işletmelerin tedarikçilerle iletişim ve takip için harcadıkları zamandan ve emekten tasarruf ederek restoran tedarik zincirine bir e-ticaret deneyimi getiriyor.

Startup’ın teknoloji destekli ikmal merkezleri ağı, restoranların malzeme ihtiyaçlarının talep üzerine karşılanmasını sağlamak ve tedarikçiler tarafında da israfı önlemek için stoklamayı bilgilendiren talep kalıpları ve trendleri hakkında Tedarik içgörüleri sunuyor.

“Normal bir senaryoda, restoranların SKU’ları için tedarikçiler aramak için pazara gitmeleri ve ardından fiyatlarını doğrulamaya başlamaları gerekir. Doğru eşleşme gerçekleşirse, ki bu her zaman böyle değildir, dar teslimat pencereleri, sipariş yerleştirme kısıtlamaları veya miktar sorunları nedeniyle yerine getirme riski ortaya çıkar” dedi.

“Suplyd’in sunduğu şey, restoranların malzemeleri açık piyasa fiyatlarından çok daha ucuz fiyatlara satın almasını kolaylaştıran, restoranları çok çeşitli SKU’lara maruz bırakan, tek bir platform aracılığıyla yerine getirmeyi garanti eden ve basitleştiren bir platform olan dijital bir satın alma motorudur. işlem ve teslimat süreci. Ayrıca, talep kalıpları ve trendleri söz konusu olduğunda gerçek zamanlı analizler ve eyleme geçirilebilir içgörüler ile tedarikçilere fayda sağlıyor” dedi.

Suplyd, şu anda büyük Kahire’de 500 müşteriye hizmet verdiğini ve lansmanından bu yana her ay yaklaşık %50 büyüdüğünü söylüyor. OneOrder gibi oyuncular için rekabeti hızlandıran girişim, Mısır’ın 400.000’den fazla restoran tarafından desteklenen geniş HoReCa endüstrisine hizmet etmeye yönelik genişleme planlarıyla önümüzdeki bir yıl içinde daha büyük bir büyüme bekliyor.

Endure Capital’in genel ortağı Tarek Fahim şunları söyledi: “Orta Doğu’da dışarıda yemek yemek sosyal yaşamın önemli bir parçası, ancak restoranların müşterilere hizmet vermesini sağlayan tedarik zinciri oldukça parçalanmış durumda. Suplyd’in restoranlar için tedarik zincirini dijitalleştirmek, verimliliği artırmak ve topluluklarımızda gıda israfını azaltmak için oluşturduğu ekibi ve platformu desteklemekten heyecan duyuyoruz.”genel-24