Yaşlı Sarah Conner ve Terminator T-800, kimsesiz bir şekilde bir depoda duruyor.

resim: en önemli

son filmi olmasına rağmen Terminatör bayilik, 2019’lar Karanlık kader, 185 milyon dolarlık bütçesini telafi etmiş gibi görünse de, dünyayı tam olarak ateşe vermedi. Üretici James Cameronfranchise’ı başlatan ve filmle yoğun bir şekilde ilgilenen , filmin neden bombalandığını bildiğine inanıyor ve bunun nedeni, filmlerin orijinal başrollerini oynaması. Arnold Schwarzenegger ve Linda Hamilton. Bu bana garip geliyor.

ile genişleyen bir röportajın parçası olarak Son tarih Cameron, kariyerinin büyük bir bölümünü kapsayan, 2009’dakinden tartışmasız kilometrelerce daha iyi olan filme izleyicilerin neden tepki vermediği teorisini açıkladı. Terminator Kurtuluş ve 2015’ler Terminatör: Genisys:

“Bence sorun ve bunu giyeceğim, bunu Arnold olmadan yapmayı reddetmem. [Director Tim Miller] Arnold’u istemedim ama ‘Bak, bunu istemiyorum’ dedim. Arnold ve ben 40 yıldır arkadaşız ve bunu duyabiliyordum ve şöyle olurdu: ‘Jim, senin bir şeyler yaptığına inanamıyorum. Terminatör bensiz film.’ Bunu yapmak benim için pek bir şey ifade etmiyordu, ama ‘Arnold’u geri getirmenin yolunu net bir şekilde görebilseydiniz ve sonra, bilirsiniz, dahil olmaktan mutluluk duyardım’ dedim.

Sonra Tim, Linda’yı istedi. Bence olan şey şuydu, bence film içinde Linda olsa hayatta kalabilirdi, bence içinde Arnold olsa hayatta kalabilirdi, ama Linda ve Arnold’u içine koyduğunuzda ve sonra, bilirsiniz, o 60’larında, o da 70’lerinde. -bir şey, aniden senin değildi Terminatör film, babanın bile değildi Terminatör film, büyükbabanındı Terminatör film. Ve biz bunu görmedik. Onu sevdik, 1991’de çıkan bir filmin bu tür doğrudan devam filmini yapıyor olmamızın harika olduğunu düşündük. Ve sinemaya giden genç izleyiciler doğmadı. 10 yıl daha doğmamış olacaklardı. Yani, sadece kendi miyopumuzdu. Kendi arzımızla biraz yükseldik ve bence buradaki ders bu.

İkram konusunda haksız değil Karanlık kader 1991’lerin hayranlarına kendisini Terminatör 2: Kıyamet Günü. Ama aynı şeyi yapan pek çok modern film var. Ghostbusters: Afterlife, Top Gun: Maverickve hatta Yıldız Savaşları değişen başarı derecelerine devam üçlemesi. 2003’lerin vasatlığını düşünmeden edemiyorum Terminatör 3: Makinelerin Yükselişi ve korkunçluğu Kurtuluş ve Genisys izleyicilerin başka bir şey vermemesi için çok daha büyük nedenler vardı. Terminatör filme bir şans ver. Bir franchise’ın 60 mükemmelliği kötüyse ve yaklaşık 30 yıldır iyi bir taksit yapılmadıysa, başka bir film çok satılacak. Bu biraz utanç verici, çünkü Karanlık kader öyleydi oldukça iyi! Yine de, Paramount önümüzdeki on yıl içinde franchise’a bir şans daha vermezse şok olurum.


Daha fazla io9 haberi ister misiniz? En son ne zaman bekleyeceğinizi kontrol edin hayret ve Yıldız Savaşları yayınlar, sırada ne var? Film ve TV’de DC Universeve hakkında bilmeniz gereken her şey ejderha evi ve Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri.genel-7