Bir Na'vi genci olan Kiri, Avatar: The Way of Water'da

Sigourney Weaver, yıldız Uzaylılargenç Kiri’yi oynuyor Avatar: Suyun Yolu.
resim: disney

çok oldu James Cameron son zamanlarda manşetlerde, belki de gelmiş geçmiş en James Cameron filmi vizyona girmek üzere. Avatar: Suyun Yolu son teknoloji özel efektler, yüksek riskli aksiyon, bir devam filminin orijinali geride bırakabileceği fikri ve güçlü kadın karakterler dahil, film yapımcısının bildiği pek çok şeyi vurguluyor.

Özellikle Cameron’ın geçmişteki devam filmleri, bir kadın aksiyon kahramanının nasıl göründüğünü ve nasıl davrandığını tanımlamaya yardımcı oldu: Sarah Connor’ı bir düşünün. Terminatör 2: Kıyamet Günü ve Ellen Ripley Uzaylılar. Bu kadınların ikisi de kıç tekmeliyor ve bu kadınların ikisi de anne olmak. Bu temalar, şaşırtıcı bir şekilde, Avatar: Suyun YoluCameron’ın diğer film yapımcısı Robert Rodriguez ile tartıştığı bir şey – onun işbirlikçisi Alita: Savaş Meleği-içinde yeni bir Varyete röportajı.

“Gerçekten çok etkilendim [Zoe Saldaña’s character] Neytiri hamileyken ava çıkar,” dedi Rodriguez, “Ve sonra karakterlerden birinin hamile olarak savaşa gitmesini sağla” ve Cameron’a bunun neden yapmak istediği bir seçim olduğunu sorarak belki de küçük bir spoiler olabilir.

Cameron, “Herkes her zaman kadınların güçlendirilmesinden bahsediyor,” diye yanıtladı. “Ama bir kadının hayatında erkekler olarak deneyimlemediğimiz ne var ki? Ben de şöyle düşündüm: “Eğer gerçekten kadın güçlendirmenin tavşan deliğine kadar ineceksen, hadi savaşta altı aylık hamile olan bir kadın savaşçımız olsun.” Bu bizim toplumumuzda olmaz – muhtemelen yüzlerce yıldır olmamıştır. Ama sizi temin ederim, eskiden kadınlar hayatta kalmak ve çocuklarını korumak için savaşmak zorundaydı ve hamile olup olmamaları önemli değildi. Ve hamile kadınlar, bir kültür olarak kabul ettiğimizden çok daha atletik olma konusunda daha yeteneklidir. ‘Gerçek sınırları kaldıralım’ diye düşündüm. Bana göre görmediğiniz son burçtu.”

Cevabını bitiren Cameron—Marvel ve DC filmlerinin kendi kendini ilan eden bir hayranı– “Wonder Woman ve Captain Marvel – diğer tüm harika kadınlar ortaya çıktı, ama onlar anne değiller ve kötülükle savaşırken hamile değiller” diye işaret etmekten kendini alamadı.

Avatar: Suyun Yolu 16 Aralık’ta geliyor.


Daha fazla io9 haberi ister misiniz? En son ne zaman bekleyeceğinizi kontrol edin hayret, Yıldız Savaşlarıve Yıldız Savaşları yayınlar, sırada ne var? Film ve TV’de DC Universeve James Cameron hakkında bilmeniz gereken her şey Avatar: Suyun Yolu.genel-7