Beklediğiniz gibi, Hogwarts Legacy büyük ölçüde unvanlı okula odaklanıyor, ancak geliştirici Avalanche Software her zaman Hogwarts’ın kendisini çevreleyen tam bir açık dünya olacağına söz verdi. Şimdiye kadar bu açık dünyanın çok azını gördük, ancak bugün nihayet yeni bir oyun vitrini aracılığıyla ortaya çıktı ve etkileyici görünüyor.

Hogwarts Legacy, açık dünyadayken aslında bir fantezi Red Dead Redemption 2 gibi görünüyor ve çok yüksek düzeyde ayrıntı ve etkileyici bir ışıklandırma sunuyor. Tabii ki, RDR2’den farklı olarak, yeni çekimde gösterilen hipogrif gibi süpürgeniz veya çeşitli bineklerinizle bu güzel manzaraların üzerinde süzülebilirsiniz. Haritayı süsleyen birden fazla mezra, meydan okuma ve sırla açık dünyada yapılacak çok şey olacak gibi görünüyor. Açık dünyaya bir göz atmanın yanı sıra, bir Karanlık Sanatlar Savaş Arenası ve kendi Kişisel İhtiyaç Odanız için sahip olacağınız bazı özelleştirme seçeneklerini göreceğiz. Hepsini aşağıdan kendiniz kontrol edebilirsiniz.

Tartışma, Harry Potter serisi ve yaratıcısı JK Rowling etrafında dönmeye devam ederken, Avalanche Software’in hırsını inkar etmek zor. Franchise’ı ve süslerini tamamen bir kenara bırakırsak, bu sadece iyi bir açık dünya RPG’sine benziyor. Hogwarts’ın kendisini sergileyen daha fazla oynanışa buradan göz atabilirsiniz. İşte oyunun resmi açıklaması…

“Hogwarts Legacy, ilk olarak Harry Potter kitaplarında tanıtılan, dünyada geçen sürükleyici, açık dünya bir aksiyon RPG’sidir. Artık aksiyonun kontrolünü elinize alabilir ve büyücülük dünyasında kendi maceranızın merkezinde olabilirsiniz. Bir yolculuğa çıkın Tanıdık ve yeni konumlarda fantastik canavarları keşfedip keşfederken, karakterinizi özelleştirip iksirler yaparken, büyü yapmada ustalaşın, yeteneklerinizi yükseltin ve olmak istediğiniz sihirbaz olun.

1800’lerde Hogwarts’ı deneyimleyin. Büyücülük dünyasını parçalamakla tehdit eden kadim bir sırrın anahtarını elinde tutan bir öğrencisiniz. Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu’na geç kabul edildiniz ve sıradan bir öğrenci olmadığınızı keşfettiniz: Antik Büyüyü algılama ve ustalaşma konusunda alışılmadık bir yeteneğe sahipsiniz. Bu sırrı herkesin iyiliği için koruyup korumayacağınıza veya daha uğursuz büyülerin cazibesine teslim olup olmayacağınıza yalnızca siz karar verebilirsiniz. Müttefikler edinirken, Karanlık büyücülerle savaşırken ve nihayetinde büyücülük dünyasının kaderini belirlerken Hogwarts’ı keşfedin. Mirasınız, ondan ne yaptığınızdır.”

Hogwarts Legacy, 10 Şubat 2023’te PC, Xbox Series X/S ve PS5’te, 4 Nisan’da Xbox One ve PS4’te ve 25 Temmuz’da Nintendo Switch’te çıkıyor.

Bu hikayeyi paylaş

Facebook

twittergenel-17