Kenya merkezli MyHealth AfrikaHastaları yerel ve uluslararası sağlık uzmanları ve hastanelerle buluşturarak insanların tıbbi hizmetlere erişim şeklini değiştiren entegre bir sağlık platformu olan , Afrika’daki erişimini genişletiyor ve önümüzdeki yıl Orta Doğu ve Güney Asya’da daha da genişlemeyi planlıyor.

Büyüme planı, bir aile ofisi olan Japon Samurai VC’nin ve mevcut yatırımcıların katılımıyla GIIG Afrika Fonu liderliğindeki turda topladığı 1 milyon dolarlık başlangıç ​​fonunun zemininde geliyor. Bu, geçen yıl tohum öncesi fon alan girişimin topladığı toplam tutarı 1,3 milyon dolara çıkarıyor.

Yeni finansman ayrıca, GIIG Afrika Fonu’nun kıtanın yenilikçi girişimlerini bulması, finanse etmesi ve ölçeklendirmesi için özel bir araç olan Global Startup Awards (GSA) Africa tarafından Afrika’daki En İyi Sağlık Teknolojisi Girişimi ödülünü takip ediyor ve bu girişim bu yıl Haziran ayında perçinlendi.

“MyHealth Africa, fonları Afrika genelinde hızla genişlemeye devam etmek için yatırmayı planlıyor. Ayrıca 2023’te, hâlihazırda ikinci ve üçüncü en büyük pazarlarımız olan Orta Doğu ve Güney Asya da dahil olmak üzere iki yeni bölgeyi piyasaya sürmeyi planlıyoruz. MyHealth Africa kurucusu ve CEO’su MyHealth Afrika kurucusu ve CEO’su, şu anda Kenya’daki ofisimizden Orta Doğu, Avrupa, Güney Asya ve Asya’daki lider hastanelerden oluşan ağımızda uzmanlaşmış sağlık hizmetlerine erişmeleri için bu iki pazardan her ay yüzlerce hastaya yardımcı oluyoruz. Ryan Marincowitz.

Marincowitz, hastaların dünya çapındaki doktorlardan ve sağlayıcılardan sağlık hizmetlerine sanal olarak veya yüz yüze erişmesini mümkün kılmak için özel bir sağlık hizmeti rezervasyon platformu ve tıbbi yönetim sistemi olarak 2017 yılında MyHealth Africa’yı kurdu.

MyHealth Africa, sağlık hizmetlerini bir kıtada kolayca erişilebilir hale getirerek sağlık sektöründeki verimsizlikleri çözen Afrika’daki yeni girişimler arasında yer alıyor; diğer bölgelere medikal turizmin yoğun olduğu, hastalık yükünün en yüksek olduğu ve hasta-doktor oranının dünyada en düşük olduğu yer.

W’ye göreDünya Sağlık ÖrgütüSahra altı Afrika’daki ülkelerde her 10.000 kişiye 0,23 doktor düşerken, en gelişmiş ülkelerdeki en iyi oran 84,2 doktordur.

MyHealth Africa, 2022’de aylık hasta ziyaretlerini ortalama %11 artırarak aylık 1.200’den fazla hastaya yardımcı olduğunu söylüyor. Başlangıç, şimdiye kadar 27.000’den fazla hastanın 1.500’den fazla tıp uzmanından ve sağlık tesislerinden özel sağlık hizmetlerine erişmesine yardımcı oldu.

GIIG Africa’nın Kurucu Ortağı Philip Baldwin, “Kıta genelinde, son birkaç yıldır teknoloji ve yeniliğin Afrikalıların sağlığı ve zindeliği üzerinde nasıl gerçek bir etkiye sahip olduğunu gördük” diyor. “GSA Africa’nın son sezonunda MyHealth Africa ile ilk karşılaştığımızda, bu girişimin Doğu Afrika sağlık alanında nasıl devrim yarattığını öğrenmeye kendimizi kaptırdık. Ve bugün, MyHealth Africa çözümünün dünyaya taşınmasına yardımcı olmak için resmi ortaklığımızı duyurmaktan büyük mutluluk duyabiliriz.”genel-24