yeniden düşünme zamanı İşletmeniz için Instagram’ın reklam araçlarını nasıl kullandığınız. Platformun devam eden gelişimi, yeni reklam yerleşimleri ve algoritma değişiklikleri nedeniyle, geçmişte çalışan reklam öğeleri, altyazılar ve CTA, yakın gelecekte aynı TBM’yi, erişimi ve etkileşimi sağlamayabilir.

Markalar, ana sosyal medya pazarlama bütçelerini nereye harcayacakları konusunda giderek daha fazla endişe duyuyor. Sosyal medya pazarlama bütçelerinin %50’den fazlası, yetersiz kreatifler, karışık mesajlar, sınırlı reklam türleri ve talihsiz reklam altyazıları nedeniyle verimsiz bir şekilde harcanıyor.

Bu makale ile Instagram’da reklam stratejilerini nasıl optimize ettiğimizi keşfetmek istiyorum. GLAM LAB Londra, Birleşik Krallık’taki serbest güzellik uzmanlarının, müşterilerin rezervasyon yaptırabileceği hizmetlerini kaydettirmesine ve listelemesine olanak tanır. Instagram’daki pazarlama kampanyasının amacı, hizmet hakkında farkındalığı artırmak ve potansiyel müşteriler oluşturmaktı.

Test 1

Resim veya video reklam öğeleri?

İlk başta, nasıl performans gösterdiklerini görmek için resim reklamları test etme ve bunları video reklamlarımızın performansıyla karşılaştırma konusunda tereddütlüydüm.

Hızlı araştırma, video reklamların üç kere diğer formatlardan daha fazla etkileşim. Diğer biçimlerin yanı sıra bir resim reklamla birkaç gün boyunca hızlı bir kampanya yürütmeye devam ettim ve Instagram’ın algoritmalarının resim reklamları zorlama konusunda isteksiz olduğunu gördüm:

Görsel Kaynakları: GLAMLAB

Bu nedenle, bunun yerine video reklamları kullanmaya karar verdim. Algoritmaları ve hedefleri test etmek için Instagram Reels’de viral olan (21.000 ve 5.000 görüntüleme sağlayan) iki video reklam öğesiyle başladım. Bir kızı önce makyajsız gösteren ve ardından müziğe geçiş yapan altı saniyelik bir video ve makyajla mücadele eden ve sonunda hizmetlerimizi sipariş eden bir müşteriyi gösteren 13 saniyelik bir video yayınladık.

Web sitemizde hizmet rezervasyonu yapmak için CTA’lı genel bir reklam açıklaması kullandım ve genel bir kitleyi hedefledim – Londra’dan 18-55 yaş arası kadınlar. Üç Instagram reklam yerleşimini de (Reels, Stories ve Feed Gönderileri) seçtim ve ortalama sonuçlar şöyleydi:

Görsel Kaynakları: GLAMLAB

ben çoktan duymuştum Instagram Reels’in diğer yerleşimlerden daha pahalı olabileceğini ancak bu kadar büyük bir fark beklemiyorduk. Aynı kreatifler, farklı reklam yerleşimlerinde kullanıldıklarında maliyetin neredeyse yarısına performans gösterebilir.

Test 2genel-24