God of War’ın başarı öyküsü, yalnızca, franchise’ın Amazon’da bir TV dizisi alacağına dair yakın tarihli bir duyuru ile devam ediyor. Projede, “The Wheel of Time” gibi şovlardan sorumlu olan, showrunner olarak Rafe Judkins yer alacak.

İşte Amazon Studios’ta küresel televizyon başkanı Vernon Sanders’ın God of War TV dizisi hakkında bir alıntı.

Sony Pictures Television, PlayStation Productions ve Santa Monica Studio ile God of War mitolojisini böylesine önemli bir şekilde keşfetme macerasını paylaşmaktan onur duyuyoruz.

God of War serisi, Mart ayından bu yana üzerinde çalışılıyor ve 2018 oyununun hikayesini takip edecek ve son arzusu olarak annesinin küllerini serpmek için ona eşlik eden genç bir Atreus olacak. Ancak yol boyunca işler karmaşıklaşır ve yolculuk, en yüksek zirveye ulaşmaya çalışırken hem Kratos’u hem de Atreus’u test edecektir.

God of War, seri uyarlaması alan ilk yüksek profilli video oyunu değil. Geçmişte Dota 2 ve Halo gibi birden fazla oyun bu tür bir muamele gördü. Video oyunu uyarlamalarının başarısı tesadüfi olabilirken, Castlevania Series ve Arcane gibi son şovlar alt türü yeni zirvelere taşıdı.

Ocak 2023’te yayınlanacak olan The Last of Us için yeni duyurulan dizi uyarlamasıyla birlikte, yakın gelecekte bazı iyi yazılmış uyarlamalarla karşı karşıya kalacağız gibi görünüyor.

Kaynak: hollywood muhabirioyun-6