Tanınmış Genshin Impact sızıntısı yapan Ubatcha, Twitter’da haklarında açılan yasal işlem sonrasında ayrılma kararı aldıklarını duyurdu. Anime oyununun yayıncısı Cognosfer, Ubatcha’nın 270.000’den fazla kullanıcıyı içeren bir topluluk merkezi olan Wangsheng Cenaze Evi Discord sunucusunda bulunan birçok sızıntısına yanıt olarak yaklaşık bir hafta önce bir mahkeme celbi ve DMCA yayından kaldırma bildirimi yayınladı.

Ubatcha yaptığı açıklamada, henüz HoYoverse tarafından kendileriyle doğrudan temasa geçilmediğini iddia ediyor, bu, Cognosfer mahkeme celbi ve DMCA bildiriminin Discord’a gönderildiği için anlaşılabilir. Yayıncının Discord’un “Ubatcha’nın adı, adresi, telefon numarası ve Ubatcha#2791 Discord hesabına bağlı tüm e-posta adresleri” hakkındaki bilgileri açıklamasını istediği bildiriliyor.

Ubatcha ayrıca, yasal işlem yapılmadan önce, Ağustos ayında Discord’da sızdırılan içeriği paylaşmamaları konusunda uyarıldığı iddia edilen bir mesaj aldıklarını söylemeye devam ediyor. Yanıt olarak Ubatcha, Discord’daki normal gönderilerini durdurdu. Buradaki karmaşık kısım, Ubatcha’nın Wangsheng Cenaze Evi sunucusunun yöneticisi olması ve sunucunun bu ayın başlarında yasal işlem yapılana kadar sızıntıları yeniden yayınlamaya devam etmesi.

Ubatcha’ya göre Discord, sunucudan hangi belirli içeriğin kaldırılması gerektiğini açıklamadı, bu nedenle sızıntı yapan kişi, telif hakkı ihlali olarak değerlendirilebilecek tüm içeriği kaldırdığını iddia ediyor.

Açıklamanın tamamını buradan okuyabilirsiniz twitter dizisi, Ubatcha’nın gelecekte artık herhangi bir Genshin Impact içeriğini sızdırmayacaklarını beyan eden bir yanıtını da içeriyor. Durumun ne kadar ciddi hale geldiği göz önüne alındığında, bu şaşırtıcı gelmemeli.

Genshin Impact sürüm 3.4’e bir aydan fazla bir süre kaldı, ancak Ubatcha ile birlikte diğer birkaç büyük ismin sürümden ayrıldığı gerçeğine rağmen hala sızıntılar geliyor. Yaklaşan Genshin Impact etkinlikleri, yıllık Lantern Rite’ın yanı sıra iki yeni Dendro kullanıcısı Alhaitham ve Yaoyao’yu içerecek.

oyun-2