Crisis Core: Final Fantasy VII – Reunion’un PC sürümü kesinlikle sağlam bir bağlantı noktasıdır, ancak ne yazık ki sınırlı sayıda grafik seçeneğiyle birlikte gelir. Ancak bazı Steam kullanıcıları tarafından keşfedildiği gibi, oyunun görsellerini önemli ölçüde iyileştiren HBAO+ ve Screen Space Global Illumination gibi gelişmiş ayarları kolayca etkinleştirmek mümkündür.

Dante tarafından oyun hakkında ayrıntılı olarak açıklandığı gibi Steam Topluluğu forumları, oyunun engine.ini dosyasını düzenleyerek, yukarıda belirtilen HBAO+ ve Screen Space Global Illumination gibi gelişmiş ayarları etkinleştirmek, skeç, hareket bulanıklığı, çiçeklenme, ince ayar AA ve anizotropik filtreleme değerleri ve daha fazlasını devre dışı bırakmak mümkündür. Screen Space Global Illumination gibi bazı gelişmiş ayarları etkinleştirmenin bir performans maliyeti vardır.

Crisis Core: Final Fantasy VII – Reunion, orijinal Final Fantasy VII’deki olaylardan önceki klasik PlayStation Portable oyununun yeniden düzenlenmiş halidir. Zack Fair’in macerası eğlenceli ve deneyimde yapılan birçok iyileştirme, incelememde vurguladığım gibi, onu Remake projesinin ayrılmaz bir parçası ve serinin tüm hayranları için deneyimlemeye değer bir oyun gibi hissettiriyor.

Büyük ölçüde geliştirilmiş görseller ve ses, sonunda oyunu oynamayı eğlenceli hale getiren büyük bir savaş revizyonu ve harika bir sonla Crisis Core: Final Fantasy VII – Reunion, şüphesiz son yıllarda piyasaya sürülen en iyi yeniden düzenlemelerden biridir. Kötü hikaye ilerlemesi ve vasat yazım gibi orijinalin bazı sorunları ele alınmamış olsa da, herhangi bir Final Fantasy VII hayranının oyunu almasını engellememeliler. Özgürlüğün bedeli ağır ama ödemeye değer.

Crisis Core: Final Fantasy VII – Reunion artık dünya çapında PC, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X, Xbox Series S ve Nintendo Switch’te mevcut. Kapsamlı ürün sayfamıza göz atarak oyun hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Bu hikayeyi paylaş

Facebook

twittergenel-17