Elon Musk, Tesla hisselerini 3.5 milyar dolar daha sattı. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na sunulan bir forma göre bugün. Tesla’nın hisse fiyatının en yüksek noktası olan Kasım 2021’den bu yana Musk, 39 milyar dolardan fazla hisse sattı. Wall Street Gazetesi raporlar.

Musk en son Kasım ayında 3.4 milyar dolar sattığı Tesla hisse satışları hakkında SEC’e başvurmuştu. Ondan önce, Nisan’da 8,4 milyar dolar ve Ağustos’ta 6,9 milyar dolar (güzel) sattı. İki kez satmayı bitirdiğini söyledi, Nisan ayında bir kez ve ağustos ayında bir kez.

Musk, 28 Ekim’de şirketi satın alma anlaşmasını kapattıktan sonra sosyal medya sitesi Twitter’ı yerle bir etti. Reklamcılar şirketten kaçtı, ve Kasım ayında, Twitter’ın reklam yöneticisine yapılan ziyaretler bir önceki yıla göre yüzde 85 düştü, Wall Street Gazetesi bildirildi. Halka açık bir şirket olarak son yılında Twitter’ın gelirinin yüzde 89’u reklamlardan geldi. Twitter var ofis alanının bir kısmında kira ödemeyi durdurdu ve katı seyahat satıcıları. Sorunlu şirket çoktan geçti birkaç çalışan işten çıkarma dalgası.

Twitter, satın almanın bir parçası olarak yılda yaklaşık 1 milyar dolar borç ödemek zorunda kalacak ve kredi veren bazı bankalar bu çeyrekte bu borçtan zarar kaydetmeye hazırlanıyor. Musk için çirkinlikten kaçınmanın bir yolu Twitter’ın borcunu bizzat ödemek.

Musk, bireysel yatırımcıları toplamak için Twitter hesabını kullanarak sık sık fandomundan yararlandı. Bu yatırımcıları etkiledi ve 2018’de onlar için yeni yollar sundu. kazanç görüşmeleri sırasında soru sormak için. Günün sonunda Tesla hisseleri 156,80 dolardan kapandı. Wall Street Gazetesi iki yıldan fazla bir sürenin en düşük seviyesi olduğunu söylüyor.

genel-2