Big Tech, ABD Temsilciler Meclisi Cumhuriyetçilerinin yanıtlanmasını istediği soruların önizlemesini alıyor

Temsilci Jim Ürdünkim başkanlık edecek Ev yargı Kurul sonraki Kongrebeş büyük teknoloji şirketine gönderdiği ve platformlarından kaldırılan muhafazakar materyaller hakkında bilgi talep eden mektuplarla nelerin geleceğine dair ipucu verdi.

Reuters tarafından gönderilen ve görülen mektuplarda Jordan, Alphabet’in Google’daki üst düzey yöneticilerinden şunları istedi: MicrosoftElma, Amazon ve Meta‘nin Facebook’u, Başkan ile iletişim hakkında sahip oldukları tüm bilgileri sağlar Joe Biden“içeriğin dolaşımını denetleme, silme, engelleme, kısıtlama veya azaltma” ile ilgili yönetimi.

Microsoft yorum yapmaktan kaçındı. Diğer şirketler, yorum taleplerine hemen yanıt vermedi.

Ayrıca Oku

Elon Musk, ara sınavlar öncesinde Twitteramp39'un baş moderatörü olarak ortaya çıkıyor
Cumhuriyet komitesi Google'a e-posta spam filtreleri nedeniyle dava açtı

Cumhuriyetçiler ara seçimlerde Meclisin kontrolünü kazandılar ve bu onlara Ocak ayında soruşturma ve hatta tanıkları mahkemeye çağırma yetkisi ile birlikte kilit komitelerin kontrolünü verecek.

Ürdün ve diğer Cumhuriyetçiler, şirketlerin muhafazakar sesleri bastırdığını iddia ettiler, bu da inkar ettikleri bir şey.

Jordan mektuplarda, “Cumhuriyet Meclisi üyeleri, ilgili bilgileri elde etme girişimleriyle size önceden bir dizi mektup yazdı. Endişelerimizi tatmin eden yanıtlar vermediniz,” diye yazdı. “Komite Cumhuriyetçileri, gerekirse 118. Kongre de dahil olmak üzere bu konuların peşine düşmeye devam edecekler.”

FacebooktwitterLinkedin
genel-9