Baldur’s Gate 3’ün Ağustos 2023’te yayınlanmasından önceki son içerik yaması, Paladin sınıfını, elden geçirilmiş Reaksiyonları ve beşinci seviyeye ulaşma becerisini ekliyor.

Dungeons and Dragons hayranlarının bildiği gibi, Paladinler bir yemine bağlıdır. Baldur’s Gate 3’te iki yeminden birini alabilirsiniz. İlki, Kadimlerin Yemini, doğal dünyayı koruma sözü verdiğinizi görür; Healing Radiance kullanmak ve yakındaki müttefikleri iyileştirmek için yemininizi çağırabilirsiniz. İkincisi, Adanmışlık Yemini, adaleti ve düzeni koruma sözü vermenizi gerektirir. Kutsal Azarlama yapmak için bu yemini çağırabilirsin. Bu büyü, bir müttefiki, kendisine yakın dövüşle saldıran herkese 1d4 hasar veren bir aura ile çevreler. Herhangi bir alt sınıfın paladinleri, Divine Smite yapmak ve silah hasarına ışık saçan hasar eklemek için bir büyü yuvası harcayabilir.

Şimdi oynuyor: Baldurs Gate 3 – Çıkış Tarihi Fragmanı | Oyun Ödülleri 2022

Yeminlerinin ilkelerini çiğneyen Paladinler, Yemin Bozan olacak ve yeni diyalog ve hikaye vuruşlarının yanı sıra yeni yetenekler ve dezavantajlar kazanacaklar. Paladinler yeminlerini iyi, hain veya belirsiz nedenlerle bozabilirler. Yemin Bozan alt sınıfı, Paladin’inizin potansiyel inançlarını ve motivasyonlarını keşfetmenizi sağlar.

Daha genel eklemelerde, oyuncular beşinci seviyeye ilerleyebilir, güçlenebilir ve yeni yetenekler, güçler ve büyülerin kilidini açabilir. Spellcasters, Fireball, Counterspell ve Animate Dead gibi beşinci seviye büyüleri yapabilecek. Fly büyüsü, yeni alanları keşfetmek, düşmanları kuşatmak veya zorlu savaşlardan kaçmak için çatışma içinde ve dışında kullanılabilir. Paladins, Fighters, Barbarians ve Rangers gibi silah odaklı sınıflar, silahlarıyla her tur ikinci kez ücretsiz olarak saldırabilecekler.

Ek olarak, reaksiyon sistemi yenilendi. Oyuncular artık uygun olduğunda düşman eylemlerine tepki verip vermemeyi seçebilirler. Örneğin, herhangi bir düşman bir fırsat saldırısını tetikleyecek şekilde yanınızdan geçmeye çalışırsa, saldırıp saldırmamayı seçebilirsiniz. Başka bir kullanım durumu, Karşı Büyü yapmaktır.

Mekanik tarafının dışında, Matt Mercer’in hayranların gözdesi karakteri ve Baldur’s Gate partisi emektarı Minsc’i seslendireceği açıklandı. Bu güncellemelerle birlikte bu, oyunun resmi olarak Ağustos 2023’te yayınlanmasından önceki son büyük içerik yaması olacak. daha fazla detay ve yama notları Steam’de.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şeyi satın alırsanız, GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1