Bilim kurgu filmi Avatar: The Way of Water hakkında 50’den fazla inceleme, yarın 16 Aralık’ta sinemalarda olacak olan inceleme toplayıcı Metaritic’te şimdiden yayınlandı.

Avatar 2: The Way of the Water’ın ortalama puanı şu anda 69/100 iken, 2009’da vizyona giren orijinal film Metacritic’in Must See tavsiyesiyle 83/100 puan aldı. 3444 kullanıcı ilk bölümü 75/100 olarak değerlendirdi, ikinci bölüm için henüz kullanıcı derecelendirmesi yapılmadı.

IGN, Avatar 2: The Way of the Water’a 80/100 verdi ve olay örgüsünde herhangi bir kesinti olmadığını kabul etti, ancak film mükemmel görseller ve Pandora’nın manzaralarıyla dolu. İnceleme ayrıca, prömiyer öncesi gösteride ilk eleştirmenler tarafından da not edilen aşırı uzunluğa da dikkat çekti. Ayrıca filmde çok fazla karakter olduğu ve tüm kişilikleri ortaya çıkarmak için üç saatin yeterli olmadığı da söyleniyor.CNN’in incelemesi (85/100) şöyle diyor: “James Cameron, bu merak duygusunu yeniden canlandıran ve sinemalarda film izlemeye ilgi duyan herkes tarafından görülmeyi talep eden Avatar: The Way of the Water ile bunu yeniden yaptı.”

Diğer yayınlardan alıntılar aşağıdadır:

Burada, ne yazık ki, son zamanlarda gişe rekorları kıran birçok Hollywood filminde olmayan bir enerji var. 2022’de The Way of the Water en karmaşık veya zekice film olmayabilir, ancak “sinematik” in günümüzde ne anlama geldiğinin bir örneğidir.


Makara Görünümleri (100/100)


James Cameron’ın yönettiği destansı devam filminde yapılacak çok şey var: gişe rekorları kıran değerli bir bilimkurgu filmi, görsel efektlerde bir ustalık sınıfı ve şimdiye kadar gördüğünüz en iyi doğa belgeseli.


CNET (76/100)


Avatar: The Way of Water’da, yönetmen James Cameron sizi o kadar derinden içine çekiyor ve o kadar nazikçe havada süzülüyor ki, bazen filmi izlemiyormuşsunuz gibi içinde süzülüyormuşsunuz gibi hissediyorsunuz.


Los Angeles Times (70/100)


The Way of Water’ın muhteşem sunumu bundan daha heyecan verici olamazdı – bu dünyada ortaya çıkan dram her zaman bu kadar ustaca işlenmez.


Ekran Günlük (60/100)


Avatar: The Water Path, başından beri oldukça saçma olan Avatar’dan hem daha abartılı hem de daha aptal.


Zaman (60/100)


Şüphesiz milyonlarca insan The Way of Water’ı gişe başarısına kolayca taşıyacaktır. Ancak tüm bunlara hoşgörü, Cameron’ın ilk iki Terminatör filminin ham, dürtüsel aksiyonunu özlüyor.


The Irish Times (40/100)

Avatar 2: The Way of the Water, eleştirmenleri iki kampa ayırdı.  50'den fazla inceleme yayınlandı

The Telegraph filmi 20/100 olarak değerlendirerek “üzücü bir manzara” olarak nitelendirirken, San Francisco Chronicles filmi 25/100 olarak değerlendirdi ve bir saatlik hikayenin 192 dakikaya kadar uzatıldığını belirtti.genel-22