Aşırı şarj konusunda endişeli misiniz? İşte iPhone'unuzda şarj uyarısını nasıl ayarlayabileceğiniz

Hiç şarj uyarıları duydunuz mu? iPhone? Muhtemelen değil. İnsanların genellikle hakkında konuşmadığı oldukça şık bir özellik. Şık diyoruz; iPhone pilinin kullanım süresi boyunca sağlıklı kalmasına yardımcı olur.

Nasıl? Sorabilirsin. Uyarı, kullanıcıya telefonunun şarj edildiğini ve pilde kalan şarj miktarını bildirir. Pil seviyesi %95’e ulaştığında, kullanıcılar “Şarjı kapat” sesli notuyla bilgilendirilir. Bu, kullanıcıların iPhone’u fazla ücretlendirmekten kurtarmasına yardımcı olacaktır.

Bir iPhone’u nasıl ayarlayacağınızı merak ediyorsanız şarj uyarısı ve hızlı bir açıklayıcıya ihtiyacınız varsa, işte size bu süreçte yardımcı olacak adım adım bir kılavuz.

 1. iPhone’da Kısayollar uygulamasını açın.
 2. Ekranın sağ alt köşesindeki Otomasyon’a dokunun.
 3. Sayfa göründüğünde, ekranın sağ üst köşesindeki + simgesine dokunun.
 4. Sayfa, Yeni Otomasyon ekranına yönlendirilecektir.
 5. Şimdi, Yeni Otomasyon’a ve Kişisel Otomasyon Oluştur’a dokunun.
 6. Yeni pencere göründüğünde, aşağı kaydırın ve Şarj Cihazı seçeneğini arayın.
 7. Şarj Aleti’ne dokunun ve iki seçenek görünecektir.
 8. Kullanıcılar ‘Şarj Cihazı Bağlandı’ ve ‘Şarj Cihazı Bağlantısı Kesildi’ için bir melodi ayarlayabilir.
 9. Bu seçeneklerden birini seçin ve İleri’ye dokunun.
 10. Şimdi Eylem Ekle düğmesini seçin.

İşte iPhone’un kullanıcılarına sunduğu bazı kısayollar.

Bilinmeyen kişilerden gelen aramaları sessize alma
Apple, iPhone kullanıcılarının bilinmeyen arayanlardan gelen tüm aramaları susturmasına olanak tanıyan bir seçenek sunar. Bu özellik sayesinde, bilinmeyen her arayanı sessizce engellemeniz veya yok saymanız gerekmez ve ayrıca sizi daha sonra arayan kullanıcıların listesini görüntüleyerek önemli aramaları kaçırmazsınız. Bu özelliği etkinleştirmek için Ayarlar > Telefon > Bilinmeyen Arayanları Sustur’a gidin.

Apple, iOS 16.2’yi kullanıma sunuyor
iPhone’lar için en son büyük güncelleme olan iOS 16.2 şimdi dünya çapındaki kullanıcılara sunuluyor. Yeni sürüm, iCloud için gelişmiş şifreleme, Apple Music için yeni bir karaoke modu, bir beyaz tahta uygulaması ve Hindistan’daki iPhone kullanıcıları için önemli bir özellik getiriyor.

İşte iOS 16.2 ile iPhone’unuza gelen en önemli özelliklerden bazıları.

Hindistan’da 5G bağlantısını etkinleştirir
iOS 16.2 güncellemesi, Hindistan’daki iPhone kullanıcıları için 5G bağlantısı sağlar. Ancak, iPhone 12 ve daha yeni modellerin Hindistan’da 5G ağını destekleyeceğini unutmayın. Şu andan itibaren iki operatör – Jio ve Airtel – destekleniyor, bu nedenle 5G ağını, ağın mevcut olduğu her yerde iPhone’unuzda kullanabileceksiniz.

Freeform – işbirliğine dayalı bir beyaz tahta uygulaması
İlk olarak WWDC 22’de sergilenen Freeform, sonunda iOS 16.2 ile iPhone’a geliyor. Uygulama, iPhone, iPad ve Mac kullanıcıları arasında notlar almak, eskiz yapmak, çizim yapmak ve daha fazlasını yapmak için kullanılabilen ortak çalışmaya dayalı bir beyaz tahtadır. Ve çizmek için bir Apple Pen’e ihtiyacınız yok ve sadece parmağınızla başlayıp tuval üzerinde herhangi bir yere çizim yapabilirsiniz.

Apple Music Sing – iPhone’unuzda karaoke
Tatil sezonu için tam zamanında, Apple Music Sing, telefonunuzda karaoke olarak çalışır. Bu özellik, Apple Music’in gerçek zamanlı şarkı sözlerini temel alarak arka planda vokal seçenekleri ekliyor. Bir de artı birinizle şarkı söyleyebilmeniz için düet görüntüsü var.

FacebooktwitterLinkedin
genel-9