Helikopterin acil yardım videosundan bir fotoğrafı

Bir iPhone kullanmakla ilgili hisleriniz ne olursa olsun, şu gerçeği göz ardı edemezsiniz: uydu bağlantısı üzerinden yardım çağırma gerçekten yardımcı olur güvenlik özelliği ve düşünmeye başladığımız herkesin sahip olması gerekir. Bunun nedeni, hakkında duymaya devam etmemiz insanlar yeni telefonları sayesinde kurtuluyor.

iPhone 14 ve iPhone 14 Pro tek telefonlar Şu anda uydu bağlantısı olan Apple’dan; Apple Watch Ultra, buna sahip diğer tek cihazdır.. Özellik, acil durum servislerini aramaya çalışırsanız ve hücresel bağlantı yoksa devreye girer. iPhone, en yakın uyduyu bulmanız için size rehberlik edecek ve ardından birkaç soruyu yanıtlamanız ve durumunuzla ilgili metin tanımlayıcıları girmeniz için sizi Apple’ın gönderi hizmetine yönlendirir.

Los Angeles County’nin doğu kanyonlarında iki sürücü en son kurtarılan insanlar oldu. Bu alan genellikle hücresel servis için ölü bölge olabilir.. Montrose Arama ve Kurtarma Ekibine göre twitter, yardım çağrısı, iPhone 14’ün bir araba kazası geçirdiğini anlaması üzerine başladı. Kurbanlar daha sonra arabadan indi ve Apple’ın acil durum uydu hizmetlerine bağlanmak için talimatları izleyerek Crescenta Valley polis karakoluna bir dağın yamacından 300 fit aşağı kaydıklarını bildirdiler. Apple’ın çağrı merkezi, iki kurbanı kanyonun dibinden çıkarmaya yardımcı olan helikoptere erişimi olan ülkenin şerif departmanı da dahil olmak üzere diğer kurtarma birimlerine de ulaştı.

Helikopter kurtarma videosunu Twitter’da görebilirsiniz. Tweet, Apple’ın 20 yaşındaki kurbanları arabalarının yakınında bulmalarına yardımcı olmak için “doğru enlem ve boylam” kullandığına atıfta bulunuyor. Daha sonra daha fazla gözlem için yerel bir hastaneye götürüldüler.

Bu ilk hikaye değil Apple’ın Acil SOS’u hizmet gerçekten çalışıyor. Alaska’da bir kar motosikleti kurtarıldı iPhone 14’ün uydu bağlantısı nedeniyle gecenin bir yarısı. Apple’ın uydu üzerinden Acil SOS’u başlattı sadece geçen ay, yani bu hikayelerden bazıları, özelliğin Apple’ın amaçladığı gibi çalıştığının kanıtı.

Yurtdışında kış ayları başladığından daha fazla anekdot duymamız muhtemel. az önce duyuruldu uydu acil durum servislerinin mevcut olduğunu. İngiltere, İrlanda, Fransa ve Almanya merkezli iPhone 14/14 Pro cihazlarının tümü dün itibarıyla erişime sahip olacaktır.

Şimdi soru şu: Apple, kullanıcılarını bir çıkmazdan kurtarmanın görkeminin bir kısmını elde ederken, diğer telefon üreticileri de aynı şeyi yapacak mı? olduğuna dair rivayetler vardır. Samsung Galaksi S23 yeni yılda iPhone 14 benzeri özelliği benimseyen ilk Android akıllı telefon olabilir. Ve Google’ın sahip olduğu onaylanmış uydu çözümlerini buluyor.

genel-7