Zorlu geçen bir yılın sonunda, Will Smith yeni filmini çekmenin zorlu sürecini değerlendiriyor. kurtuluş.

Smith, Facebook Watch’ın devralınmasının bir parçası olarak çocukları Willow, Jaden ve Trey Smith’e katıldı. Kırmızı Masa Sohbeti yönetmen Antoine Fuqua’nın kölelik odaklı dramasının “zorlu ve dönüştürücü” çekimini tartışmak için Çarşamba günü. kurtuluşŞu anda Apple TV+’ta yayınlanan , Smith’in 27 Mart’ta 2022 Akademi Ödülleri töreninde Oscar sunucusu Chris Rock’a tokat atmasından bu yana ilk yayını oldu.

En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazanan yıldız, ailesiyle yaptığı sohbette Kral Richard o törende, Oscar’lardan veya serpintileriyle başa çıkmakla ilgili herhangi bir şeyden doğrudan bahsetmedi. Oturma toplantısında, Smith’i komedyenle yüzleşmeye iten Rock’ın Oscar şakasının konusu olan Jada Pinkett Smith ve her ikisi de tipik olarak ortak sunucu olan annesi Adrienne Banfield-Norris yoktu. Kırmızı Masa Sohbeti Willow Smith’le birlikte.

35 dakikalık bölüm boyunca Smith, gerçeğe dayalı filmde tasvir edilen dönemde kölelerin taktığına benzer pranga ve zincirleri takarken hissettiği zor duyguları anlattı. kurtuluş Smith, Kuzey’e kaçıp Birlik Ordusu’na katılan ve kölelik karşıtı hareketi güçlendirmeye yardımcı olan bir fotoğrafta neredeyse ölümcül bir kırbaçlamanın yaraları tasvir edilen bir köle olan Peter’ı canlandırıyor.

Peter olarak zincir takmak için “Bunları bir kez deneyimledikten sonra, gerçek anılarınızla aynı bankalara giriyorlar” dedi. “Oyunculuk için ayrı bir yeriniz yok. Beyniniz ve vücudunuz onu gerçek anıları tanıdığı gibi tanır. Bununla ilgili aynı şekilde kabuslar görüyorsun, yani hepsi bu tür şeyler.

Smith, 1993 filminde bir dolandırıcı olarak sırasının geldiğini hatırladı. Altı Ayrılık Derecesi “kariyerimde kaybolduğum, bir karakterle fazla ileri gittiğim tek zamandı.” Daha sonra, “Peter ile fazla ileri gittiğimi söyleyemem – sadece ne kadar ileri gittiğimi unuttum. Orada biraz sarsıldım.”

Oyuncu şöyle dedi: “O kadar ileri gittiğinde, Will Smith ortadan kayboluyor ve sonra psikolojik olarak Peter’ın içine gittikçe daha çok giriyorsun ve ‘sen’in kayıp gittiğini fark etmiyorsun ve sonra bitti, geri dönüyorsun, kendini arıyorsun ve gidiyorsun. Açıklaması zor bir şey, değil mi? Peki ne oluyor – bu karakterleri oynuyorsunuz ve onları yeterince uzun süre oynadığınızda, başka bir ülkeye taşınmak ve başka bir dil konuşmak gibi. Diğer dili yeterince uzun süre konuşursan, anadilini kaybetmeye başlarsın.”

Kendini oynadığı bir karaktere kaptırmış halde bulmanın “korkunç” hissettirebileceğini açıkladı: “Orada bir sahnede olmak çok keyifli ve kameranın önünde unuttuğunuz ve kaybolduğunuz o an var. ‘Kes’ dedikleri ve senin için geri uzandığın zamanlar dışında, keyifli, değil mi? [Pantomimes reaching behind himself and grasping at air.] Bu garip bir şey, ama ben oraya o korkunç, mutlu sınıra ulaştım.

Fuqua daha önce anlatmıştı Gösteriş Fuarı Oscar’ların özellikle zorlu bir süreç izlediğini kurtuluş film çekmek. “Gaddarca davranılan ve her gün – sürekli olarak, her gün – N-kelimesi olarak adlandırılan bir karakteri serbest bırakmak ve hala dünyanın en iyi insanı olmak gerçekten zor. Antrenman günü Helmer o sırada söyledi. “Bu, biliyorum. Bu yüzden kimse veya hiçbir şey için mazeret yok ama onun iyi bir adam olduğunu söyleyebilirim ve umarım insanlar onu affedebilir ve ilerleyebiliriz.

Smith ayrıca onun kitabında hatırladı Kırmızı Masa Sohbeti Köle kampına nezaret eden adamı oynayan rol arkadaşı Ben Foster’ın karakterini korumak için çekim boyunca Smith’e hiç hitap etmediği konuşma.

Smith, “Fox altı aydır benimle konuşmadı,” dedi. “Benimle göz teması kurmadı. Tek kelime etmedi. Altı ay beni kabul etmedi.” Smith, rol arkadaşının filmin tonunu belirlemesine odaklandığını belirtti ve Foster’ın setteki son günü hakkında şunları ekledi: “Ben’e bakıyorum – bu onun son günü – ve ‘Tanıştığımıza memnun oldum, Ben’ diyor.”

Trevor Noah ile bir bölümde bir röportaj sırasında Günlük Gösteri Geçen ay yayınlanan Smith, kötü şöhretli Oscar anı hakkında kapsamlı bir şekilde konuştu ve “insanları incitmek insanları incitir” dedi. Ayrıca, “İnanın bana, insan olduğum gerçeğinden benden daha fazla nefret eden kimse yok. Ve sadece kendi içimde insan olmak için o alanı bulmak.sinema-2