Bu Tuhaf Bir Şekilde Kibar Chatbot Comcast Desteğiyle Savaşacak, Böylece Siz Yapmak Zorunda Kalmayacaksınız başlıklı makale için resim

tuhafsa dijital yorumlar klasik film afişleri ve garip cinsel özçekim fotoğraf kolajları Instagram’da sizi üretken yapay zekanın faydaları konusunda hâlâ ikna edemediniz, belki birkaç kuruş biriktirmek ikna edecektir. DoNotPay şirketinden yeni bir ChatGPT sohbet robotunun ardındaki fikrin bir parçası da bu.

DoNotPay CEO’su Joshua Browder, Twitter hesabında, bir DoNotPay mühendisi için daha iyi bir internet anlaşması için pazarlık yapmaya çalışan botun sıkı bir şekilde çalıştığını gösteren bir video yayınladı. Video, botun ISP’nin kendi Xfinity Assistant botuyla gerçek zamanlı bir metin sohbeti başlattığını gösteriyor. Sonunda, DoNotPay uygulaması canlı bir insan aracıyla bağlantı kurar. Oradan bot, son zamanlarda çok sayıda internet kesintisinden ve bunların neden olduğu ilgili iş günü kesintilerinden şikayet eden uzun bir mesaj gönderir. Bot, Comcast aleyhine açılan çok sayıda önceki tüketici davasından bahsediyor ve aynı internet hizmeti için yeni bir daha düşük fiyat için pazarlık yapmak istediğini söyledi. Bot, bu fiyatın düşürülmemesinin şirkete karşı yasal işlem başlatmaya zorlayabileceğini söylüyor.

Muhtemelen bu noktada oldukça kafası karışmış olan insan aracı, kendi robotik hisli mesaj yaylımlarıyla yanıt verir. Bottan bazı kişisel bilgileri daha doğrulamasını istedikten sonra. TComcast temsilcisi sonunda botun arkasındaki kişiye teklif verir. aynı internet kalitesi için 10 $ daha az ödeyebileceği yeni bir anlaşma. Browder, yeni anlaşmanın mühendise ayda 120 dolar kazandıracağını söylüyor.

Browder, OpenAI’nin GPT-3 API’si üzerine inşa edilen botun yakın gelecekte kullanıcısı için çevrimiçi formlar, sohbetler ve e-postalar üzerinde benzer görüşmeleri gerçekleştirebileceğini söyledi. CEO’ya göre olasılıklar, internet faturalarında burada burada birkaç doların ötesine geçiyor. ÖdemeKendisine “dünyanın ilk robot avukatı” adını veren , şu anda yazılımı 5.000 $ değerinde test ettiğini söylüyor. Sağlık Faturaları.

Müşteri hizmetlerinin kalitesine neden olan zaman zaman çılgınlık yaratan internet sağlayıcılarıyla uğraşan çok sayıda kişisel deneyime sahip biri olarak, DoNotPay botu kesinlikle çekici görünüyor! Sınırlamaları olmadan değil, Yine de. Yeni başlayanlar için, demoda bir noktada yapay zeka yanlışlıkla “[insert email address]” gerçek bir e-posta sağlamak yerine. Browder ayrıca The Verge’e botun sözde internet kesintisi etrafındaki gerçeği abarttığını, son sürüm gönderildiğinde olmayacağını söylediği bir şeyi itiraf etti.

Chatbot ayrıca canlı insan temsilcisiyle çok uzun süren bir el sıkışmanın makine öğrenimi eşdeğeri gibi okunan kısa ama komik bir nezaket alışverişinde bulunmaya devam ediyor veya “ben sen değilim dostum” South Park’tan ileri geri. Bunu, botun kendisini bir yapay zeka olarak “gezmesi” olarak görebilirken, insan temsilcisi aslında neredeyse daha robotik bir ses çıkarır.

Browder bir tweet’te “Yapay zeka da biraz fazla kibar, her şeye yanıt veriyor” dedi. “Ama indirim almak için yeterliydi.”

CEO, botun kullanıcılarını tutkuyla savunacağını, ancak bariz bir şekilde bok uydurmaya başlayacağı noktaya kadar olmayacağını söylüyor. Bunun yerine, bot doğru yanıtı belirleyemezse durur ve kullanıcıdan yardım ister. Bot, DoNotPay’in aboneliği iptal etme ve yasaklı hesaplara itiraz etmek için park cezası ödeme gibi sıkıcı görevlerin üstesinden gelmelerine yardımcı olmayı amaçlayan dijital araçlar cephaneliği üzerine kuruludur.genel-7