İskoç dijital fitness markası The Original Fit Factory, birden fazla dijital fitness alanına doğru çeşitlenecek gibi göründüğü için 137 milyon $’lık (111,6 milyon £) bir satın alma çılgınlığında sekiz şirket satın aldı.

Glasgow merkezli şirketin satın almaları, e-ticaret, beslenme, akıl sağlığı, etkinlikler, Uygunness, activewear ve sanal teknoloji. Original Fit Factory, 2016 yılında temel hizmeti olan TRUCONNECT fitness topluluk uygulamasını başlattı.

Satın almalarda satın alınan şirketler arasında, spor ekipmanları ve sağlıklı yaşam ürünlerinde uzmanlaşmış uçtan uca bir e-ticaret girişimi olan Wolfson Brands da vardı.

Original Fit Factory ayrıca, gıda ikame protein ürünleri geliştiren Smart Protein’i ve kullanıcıların uzaktan yarışlarda rekabet etmelerini sağlayan bir dijital etkinlik platformu olan Virtual Run’ı da satın aldı.

İskoç firması tarafından satın alınan diğer şirketler arasında Cool Events, TruFusion, Niyama Sol, Elf at Work ve Battle Ready 360 yer alıyor.

Şirket, anlaşmaların finansal şartlarını açıklamadı.

“Fitness ve sağlıklı yaşam topluluğunun güçlü ama parçalanmış olduğunun farkına varmak, başlangıçta bana bu işe başlama konusunda ilham verdi ve o zamandan beri vizyon, özünde herkesin erişimi olan sinerjik ürün ve hizmetlerin sağlanması yoluyla bunu her zaman değiştirmek olmuştur. The Original Fit Factory’nin kurucusu ve CEO’su David Weir, “dedi.

“Herkes için refah yolculuğunu yükseltmek istiyoruz ve bu nedenle, en sevilen ve erişilebilir refah şirketi olma vizyonumuzun bir parçası olarak, her işletmenin amaç ve değerlerimizle uyumlu olmasını sağlamak için bu satın almaları yaparken bütünsel olarak düşündük. Yeryüzünde.”

The Original Fit Factory’nin CFO’su Pierre van Niekerk şunları ekledi: Bu yatırımlar, yalnızca dünya çapındaki müşteriler için geniş bir sağlık teklifimiz olmasını sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda kârlılığı artırmaya odaklanmamızı da sağlayacak.”genel-11