Twitter hesabı @ElonJethangi kullanır halka açık veriler Elon Musk’ın özel jetinin nerede olduğunu takip etmek için Twitter’dan kalıcı olarak askıya alındı.

İfade özgürlüğü taahhüdüm, doğrudan bir kişisel güvenlik riski olmasına rağmen, uçağımdan sonraki hesabı yasaklamamaya kadar uzanıyor.” tweet attı 6 Kasım’da. Geçen ay Musk fikrini değiştirmiş gibi görünüyor.

@ElonJet’i yaratan Central Florida Üniversitesi öğrencisi Jack Sweeney de teknoloji patronlarının özel jet faaliyetlerini takip eden benzer botlar kullanıyor. Mark Zuckerberg. Yine de, Elon Musk’ın erkek kardeşinin seyahatini izleyen bir hesap da dahil olmak üzere Sweeney’nin diğer hesaplarından hiçbiri etkilenmedi. kimbal misk.

Hesap, Musk için uzun süredir hassas bir nokta. Ocak ayında Musk, Twitter’da Sweeney’e DM gönderdi ve öğrenciye teklif verdi. @ElonJet’i silmek için 5.000 $ancak teklifi geri çevirdi.

“Bunu 50 bin dolara çıkarma şansınız var mı? Kolejde büyük bir destek olur ve muhtemelen bir araba, hatta bir Model 3 almama izin verir, ”diye yanıtladı Sweeney, tarafından alınan DM’lere göre. Protokol o zaman.

Ne yazık ki Musk, Sweeney’nin okul ücretini ödemeyecekti.

Sweeney’e göre @ElonJet, Twitter Genel Merkezinde yakından izleniyor. Kişisel hesabında, anonim bir Twitter çalışanının kendisine hesabın görünürlüğü sınırlıydı 2 Aralık’ta Sweeney ayrıca, Twitter’ın dahili Slack’inden sızdırıldığı iddia edilen ve Güven ve Emniyetten Sorumlu Başkan Yardımcısı Ella Irwin’in ekibin @ElonJet’e hemen yüksek görünürlüklü filtreleme uygulamasını istediğini gösteren bir ekran görüntüsü yayınladı. TechCrunch, mesajın geçerliliğini doğrulamak için Irwin’e bir e-posta gönderdi.

Twitter’dan uzaklaştırıldıktan sonra Sweeney bir hesap açtı. Elon Jeti Mastodon’da hesap.

genel-24