Kredi: Pixabay/CC0 Public Domain

İleriye dönük bir makalede, Harvard Üniversitesi ve Wyss Enstitüsü’nden Ph.D. George Church, yakınları keşfetmek için hedefe iniş yapabilen, çoğalabilen ve bir iletişim modülü üretebilen nanogram ölçeğindeki sondalara pikogram kullanımını önermektedir. yıldızlar. Yeni makale, “Astrobiyolojide Yıldızlararası Nesneler” konulu özel sayısında yayınlandı. Astrobiyoloji.

Dr. . Kilise.

Church, “Dünyadaki canlı hücrelerin çoğu pikogram ölçeğindedir ve yine de, yalnızca basit kimyasal girdilerden çoğaltma gibi, mevcut tüm insan yapımı makineler için imkansız olan işlevleri yerine getirir” diyor Dr. Church. Hızlanma ve yavaşlama gibi faktörleri ve bir tür elektromanyetik radyasyon kullanarak iletişim cihazlarının nasıl inşa edileceğini ele alıyor. Mikrobiyal replikasyon için uygun ortamlar, uygun sıcaklık, kimyasallar ve enerji kaynakları gerektirir.

Dr. Church, “Açıkçası, bu teklifin teori, tasarım ve test yönlerini geliştirmek için önemli miktarda çalışma var, bunların bir kısmı Dünya’da veya ev güneş sistemimizde yapılabilir.”

“Bu makale özel bir sayının parçasıdır. Astrobiyoloji güneş sistemimizdeki ilk büyük yıldızlararası nesnelerin, Oumuamua ve Comet Borysov’un keşfiyle motive edildi. Alışılmadık şekli ve yörüngesi nedeniyle, bazıları Oumuamua’nın bir kaya değil, yıldızlararası bir sonda olabileceğini öne sürdü. Dr. Church’ün makalesi, yıldızlararası görevler için biyolojiden ilham alan küçük sondalar varsayarak bu kavramı küçük bir sınıra taşıyor. Birkaç on yıldır Astrobiyoloji alanı, güneş sistemimizin gezegenleri arasındaki doğal nesne alışverişini ve bu gezegenlere yönelik görevleri ele aldı. Şimdi, diğer yıldız sistemleri arasında nesne ve görev değiş tokuşu yapmayı düşünmemiz gerekiyor gibi görünüyor,” diyor Yardımcı Editör Chris McKay. Astrobiyoloji.

“Astrobiyolojiden ksenotransplantasyona kadar, George Church’e bazen cüretkar, ileriye dönük fikirleriyle bilim camiasını canlandırması ve meydan okuması konusunda güvenilebilir. Dergideki yeni yorumu Astrobiyoloji okunması gereken başka bir kitap,” diyor Genel Yayın Yönetmeni Ph.D. Kevin Davies. CRISPR Dergisi.

Daha fazla bilgi:
George Church, Biyolojiden İlham Alan Mühendislik Aracılığıyla Pikogram Ölçekli Yıldızlararası Araştırmalar, Astrobiyoloji (2022). DOI: 10.1089/ast.2022.0008

Mary Ann Liebert, Inc tarafından sağlanmıştır


Alıntı: 12 Aralık 2022’de https://phys.org/news/2022-12-picogram-scale-probes-explore-nearby-stars.html adresinden alınan, yakın yıldızları keşfetmek için pikogram ölçeğinde sondalar önerisi (2022, 12 Aralık)

Bu belge telif haklarına tabidir. Kişisel çalışma veya araştırma amaçlı adil ticaret dışında, yazılı izin olmaksızın hiçbir bölüm çoğaltılamaz. İçerik sadece bilgilendirme amaçlıdır.uzay-1