Sonic Frontiers, Sega’nın oyunun 6 Kasım’da piyasaya sürüldüğünden bu yana dünya çapında 2,5 milyon kopya sattığını açıklamasıyla büyük bir satış mihenk taşına ulaştı. Birkaç incelemede bahsedilen bazı teknik sorunlara rağmen, Sonic Frontiers’ın “açık bölge” çekiciliği PC, PS5, PS4, Xbox Series X|S, Xbox One ve Nintendo Switch gibi çok çeşitli platformlarda hatırı sayılır bir kitle bulmasına yardımcı oldu.

Sega, Sonic Frontiers’ı gelecek yıl ücretsiz DLC ile genişletmeyi planlıyor ve 2023 için yakın tarihli yol haritası, yeni oynanabilir karakterler, bir fotoğraf modu ve girişilecek daha fazla hikaye görevi gibi içerikler içeriyor. Toplanacak yeni Koco’ya ve 2023’te kutlanacak Sonic’in doğum gününe katılın. Ek olarak, 21 Aralık’ta Sonic’e giyinmesi için bazı şenlikli iplikler sağlayan ücretsiz Holiday Cheer Suit DLC’yi indirebileceksiniz.

Eleştirel fikir birliği, Sonic Frontiers’ın iddialı tasarımındaki birkaç kusura işaret ederken, çoğu yorumcu, Sega’nın en sevdiği maskotunun geleceği için doğru adımı attığı konusunda hemfikirdi.

GameSpot’un Sonic Frontiers incelemesinde Richard Wakeling, “Sonic Frontiers, seri için cesur yeni bir yönü işaret ediyor ve yarı açık dünyasında ilerlemeye ve keşfe yönelik açık uçlu bir yaklaşımla geleneksel Sonic aksiyonunu birleştiriyor” dedi.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şeyi satın alırsanız, GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1