Akıllı telefonun Amazon açılış sayfası yayına girer girmez Lava X3’ün Hindistan’da piyasaya sürüleceği onaylandı. Resmi çıkışından sadece birkaç gün önce, giriş seviyesi akıllı telefonun görüntüleri ve tüm teknik özellikleri internete sızdırıldı. Lava X3, çift arka kameralara sahip olacak şekilde tasarlandı ve 4.000 mAh pil ile desteklenebilir. 3GB RAM ve 32GB yerleşik depolama ile birleştirilmiş bir MediaTek Helio SoC tarafından desteklendiği söyleniyor. Lava X3’ün Mart ayının başlarında resmiyet kazanan Lava X2’nin yerini alması bekleniyor.

Tipster Ishan Agarwal (@ishanagarwal24), içinde işbirliği Pricebaba ile Lava X3’ün çizimlerini ve teknik özelliklerini sızdırdı. Görüntüler, önceki Lava X2 modeline benzer bir tasarım öneriyor ve parmak izi sensörünü, daha ince çerçeveleri ve ekranda su damlası tarzı çentiği ve daha fazlasını sergiliyor. Görüntüler aynı zamanda, yuvarlak kenarlı dikdörtgen şekilli bir kamera adası üzerine yerleştirilmiş bir sıra halinde düzenlenmiş ikili bir arka kamera ünitesini de gösteriyor. Ayrıca, akıllı telefonun sol omurgasında güç düğmesi ve ses tuşları görülüyor.

Lava X3 teknik özellikleri (söylentiler)

Sızıntıya göre Lava X3, Android 12 Go sürümünde çalışacak ve 6,5 inç HD+ IPS ekrana sahip olacak. 3 GB RAM ile birlikte 2 GHz saat hızına sahip, belirtilmemiş bir MediaTek Helio işlemci tarafından desteklenebilir. Telefonun ayrıca 32 GB dahili depolamaya sahip olduğu söyleniyor.

Yaklaşan Lava X3’ün arkada 8 megapiksel çift arka kamera kurulumu ile donatıldığı söyleniyor. Özçekimler için ön tarafta 5 megapiksel sensör olabilir. Kimlik doğrulama için arkada bir parmak izi sensörü de olabilir. Ayrıca, ahizenin alt kısmında bulunan hoparlörlerin de dahil edilmesi tavsiye edilir. Ayrıca 3,5 mm ses jakına sahip olduğu söyleniyor.

Lava’nın yaklaşmakta olan Lava X3’te 4.000 mAh’lik bir bataryaya sahip olması bekleniyor. 9 mm kalınlığında ve 210 gram ağırlığında olduğu söyleniyor.

Şirket, Lava X3’ün Hindistan’da piyasaya sürüleceğini onayladı, ancak henüz resmi bir lansman tarihi açıklamadı. Lava X2’nin devamı niteliğinde olması bekleniyor. Amazon’da var yaratıldı Lava X3’ün Hindistan’a gelişini anlatan web sitesinde özel bir açılış sayfası.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.

En son teknoloji haberleri ve incelemeleri için Gadgets 360’ı şu adresten takip edin: twitter, Facebookve Google Haberleri. Gadget’lar ve teknolojiyle ilgili en son videolar için abone olun Youtube kanalı.

Dune: Part Two Çekimleri Tamamlandı, Başrol Oyuncu Timothée Chalamet Onayladı

Günün öne çıkan videosu

Qualcomm Technologies’den Alex Katouzian ile Özel Röportaj

genel-8