Spruce Nature Trail'den Hoh Nehri üzerinde orman ve sis;  Olimpiyat Ulusal Parkı, Washington.

Spruce Nature Trail’den Hoh Nehri üzerinde orman ve sis; Olimpiyat Ulusal Parkı, Washington.
Fotoğraf: AP Görüntüleri aracılığıyla VWPics (AP)

Kuzeybatı Pasifik’teki yaprak dökmeyen tepeler ve ormanlar, şimdi büyük kahverengi, ölü tarlalarla gölgelendi. ağaçlar.

Oregon’daki köknar ağaçları bir hastalıktan ölüyor. t’nin çoğunu rahatsız eden devam eden kuraklıko ülke. Yakın tarihli bir hava araştırmasında ABD Orman Hizmetleri, Oregon ve Washington’da yaklaşık 1.23 milyon dönümlük (1.900 mil kareden fazla) ormanda ölü ağaçlar gözlemledi. Columbia Insight bildirdi. Bu dönümlerin bir milyondan fazlası yalnızca Oregon’daydı. Columbia Insight’a göre ölümün boyutu o kadar kötü ki araştırmacılar buna “Firmageddon” diyorlar.

Orman Hizmetleri, her yıl havadan incelemeler yapar. sağlığı değerlendirmek ve bu yılki bulgular özellikle endişe verici olmuştur. ABD Orman Hizmetleri’nde havadan araştırma programı yöneticisi olan Danny DePinte, “Daha önce belgelediğimiz her şeyden etkilenen dönümlerin neredeyse iki katı kadar kötüydü,” dedi. NBC News’e söyledi. “Doğa, kuraklık sırasında hangi ağaçların nerede olacağını seçiyor.” DePinte ayrıca NBC News’e köknar ağacı hasarının iklimin daha kuru olma eğiliminde olduğu Cascade Dağları’nın doğu tarafında en belirgin olduğunu söyledi.

Tarihsel olarak ılıman hava koşullarına sahip olduğu bilinen Oregon ve Washington, iklim değişikliği altında daha yüksek sıcaklıklar ve daha az yağış gördü. Geçen haftanın sonları itibariyle, güney orta Oregon’un büyük bir kısmı aşırı kuraklık koşulları yaşıyordu. ABD Kuraklık Monitörü. Washington eyaletinin çoğu Orta derecede kuraklık yaşanıyor ve anormal derecede kuru koşullar. Daha geçen Ekim ayında, Washington eyaletinin çeşitli bölgelerinde o ay rekor düzeyde yüksek sıcaklıklar görüldü. iklim raporu Ulusal Okyanus ve Atmosfer İdaresi’nden dedi.

Uzun süre sıcak hava ve kuraklıkla mücadele eden köknar ağaçları, ihtiyaç duydukları suyu alan ağaçlardan daha güçsüzdür. Bu, kuraklıktan etkilenen ağaçları böceklerin zarar görmesine karşı daha duyarlı hale getirir. kabuk böcekleri gibi. Bu böcekler yumurtalarını kabuğa bırakır ve larvaları ağaçlardan beslenerek büyür.

Kuraklık diğer eyaletlerde de ağaçları öldürüyor. Geçen ayın sonlarında ABD’deki Noel ağacı çiftlikleri, bu yıl diktikleri binlerce ağacın devam eden kuraklık nedeniyle öldüğünü paylaştı. Massachusetts’teki bir çiftçi, kuraklık eyaleti çok fena vurduğu için bu bahar diktiği 1000’den fazla ağacı kaybetti. CNBC Boston bildirdi. Bunun% 90’dan fazla bir kayıp olduğunu tahmin etti. Orta Teksas’taki bir ağaç çiftliği, ailelerin normalde bir Noel ağacı seçmek için ziyaret ettikleri kesme tarlasını kapatmak zorunda kaldı. KCEN-TV Haberleri bildirildi. Ve Eylül ayında, araştırmacılar California’daki Tahoe Gölü çevresindeki köknar ağaçlarının anormal derecede kuru koşullar nedeniyle hızla öldüğünü fark ettiler. SFGATE bildirildi.

Devam eden kuraklık gıda mahsullerini etkiledi. Domates ve soğan yetiştiricileri, bu yıl daha düşük verim topladı Colorado Nehri deneyimi gibi büyük su kaynakları olarak tarihsel olarak düşük seviyeler. şeyler olası değil yakında çok daha iyi olmak için: İçinde Ekim, bir analiz NOAA ülkenin içinde olduğunu fark etti başka bir süper kuru kış.genel-7