Yıllar boyunca, Apple Car ve sözde lansmanı hakkında birçok söylenti oldu. Şimdiye kadar söylentiler, Apple’ın iddialı otomobil projesini 2024’te veya 2028’de başlatacağını öne sürdü. Güvenilir bir Apple tipsterından gelen son raporlar, Apple’ın Apple arabasını 2026’da piyasaya süreceğini gösteriyor.

Apple ilk arabasını 2026’da piyasaya sürecek. Araba yaklaşık 100.000 dolara mal olacak, özel olarak tasarlanmış Apple silikon kullanacak ve tam sürücüsüz sürüş özelliklerine sahip olmayacak. Resim Kredisi: AFP

Apple’ın 2026 yılına kadar arabasıyla hazır olacağını öne süren bir rapor ortaya çıktı. Araba Apple’ın kendi silikonuyla gelecek ve fiyatı 100.000 doların altında olacak. Ancak, en azından lansman sırasında tam otomatik sürüş özelliklerine sahip olmayacak.

Son yedi yılda Apple Car haberlerinde ve söylentilerinde pek çok sürpriz oldu. Birkaç yıl süren çalışmanın ardından 2017’de, Apple’ın fiziksel bir araç üretmekten vazgeçtiği ve otonom araç yazılımına odaklanmaya hazır olduğu ortaya çıktı.

Ancak 2020’nin sonunda Apple, kendi yazılımı tarafından desteklenen gerçek bir araba üretmeye geri döndü. Projeye Titan Projesi adını verdiler.

Bazı raporlar 2024 gibi kısa bir sürede lansmanı önerirken, diğerleri bunun muhtemelen 2028 veya sonrası olacağını söyledi. Söylentiler, Hyundai ve Kia’nın aracı üretmek için bir anlaşmaya varmak için çalıştıklarını, ancak daha sonra rafa kaldırıldığını söyledi.

Project Titan’daki en son yenilik, lansman sırasında tamamen otonom sürüşü atlayacak ve öncelik sırasına koyacak çabanın küçültülmesidir. aracı piyasaya sürmek. Daha önceki raporlar, Apple’ın gitmiş olabileceğini öne sürdü. direksiyon simidi veya pedallar olmadan tamamen otonom bir tasarım için.

“Proje için önemli bir değişiklikte, şirket artık direksiyon simidi ve pedalları içerecek ve yalnızca otoyollarda tam otonom yetenekleri destekleyecek daha az iddialı bir tasarım planlıyor,” dedi, çünkü bilgiler kimliğinin gizli kalmasını istedi. özel.”

Görünüşe göre Apple, kendi platformunu geliştirmek yerine mevcut bir elektrikli araç platformunu satın almak için bir ortak bulmaya çalışıyor. Şirketin proje üzerinde çalışan çok sayıda otomobil endüstrisi gazisi var.

“Aracın tasarımı, Canoo’nun eski CEO’su Ulrich Kranz tarafından yönetiliyor. Tesla, Lamborghini ve Porsche’nin eski yöneticilerinin yanı sıra. Raporda, sistemin yazılım tarafı eski Tesla yöneticisi Stuart Bowers tarafından yönetilirken, güvenlik mühendisliği, testler ve düzenleyici konular eski Ford Motor Co. yöneticisi Desi Ujkasheviç tarafından yürütülüyor.genel-5