Filmlerde rol alan Gary Friedkin Aşık Genç Doktorlar ve Anneler Günü yönetmen Garry Marshall için, Cuma günü Youngstown, Ohio’daki bir bakımevinde ailesiyle birlikte COVID-19’dan kaynaklanan komplikasyonlar nedeniyle öldü. ilan edildi. 70 yaşındaydı.

Friedkin ayrıca Marshall tarafından yaratılan üç 1982 bölümünde Arnold’un restoranında bir aşçı olan Clarence’ı canlandırdı. Mutlu günler. Devam eden bir şakada, karakter hakkında konuşuldu ama ABC komedisinin 10. sezonunda ortaya çıkana kadar hiç görülmedi.

Friedkin ayrıca bir motorcu çetesinin üyesi olarak Harrison Ford ile kavga etti. Bıçak Sırtı (1982) ve bir Ewok oynadı Star Wars: Jedi’ın Dönüşü (1983).

Dört çocuktan biri olan Gary Jay Friedkin, 23 Kasım 1952’de Youngstown’da doğdu. The Rayen School’da liseye giderken gruplarda piyano ve vurmalı çalgılar çaldı, ardından 1970’te Youngstown Eyalet Üniversitesi Dana School of Music’ten mezun oldu. .

Los Angeles’a taşındı ve ekranda ilk çıkışını 2019’da yaptı. Gökkuşağının Altında (1981), başrollerini Chevy Chase, Carrie Fisher ve Oz Büyücüsü aktör Jerry Maren.

Friedkin tasvir Milton Chamberlain pembe dizi parodisinde Aşık Genç Doktorlar (1982) Michael McKean, Sean Young, Ted McGinley, Harry Dean Stanton ve Dabney Coleman’ın yer aldığı bir kadronun parçası olarak, ardından Anneler Günü (2016), Marshall’ın son filmi.

Ailesinin belirttiğine göre, 4 fit boyundaki Friedkin, Little People of America’nın aktif bir üyesiydi ve ABD’deki insanlarla bağlantı kurduğu ve başkalarını kuruluşa tanıttığı birçok toplantıya katıldı.

“Gary kısa boylu olsa da, ailesi ve arkadaşları arasında bir devdi” dediler.

Hayatta kalanlar arasında kardeşi Alan; baldızı Carol; yeğenleri Nathan ve Aaron; ve yeğeni Sara.

Youngstown Eyaletinde onun adına bir burs kurulmuştur. Gösteri sanatlarında bir engeli veya konsantrasyonu olanlara dikkat edilecektir. Gary Friedkin Bursuna bağış yapılabilir; YSU Vakfı; 655 Wick Ave.; Youngstown, OH 44502.

Bu bahar hayatının bir kutlaması yapılacak.sinema-2