House Finansal Hizmetler Komitesi Başkanı Maxine Waters Perşembe günü Reuters’e yaptığı açıklamada, FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried’in önümüzdeki hafta panele katılmayı kabul etmemesi halinde onu mahkemeye çağırmaya hazır olduğunu ve bunu yapmanın en iyi yolunu bulmaya çalıştığını söyledi.

Waters, ABD Kongre Binası’nda verdiği bir röportajda, “Sam’i 13 Aralık’taki duruşmamızda istediğimizi açıkça belirttik. İşbirliği yapmazsa mahkeme celbi vermeye hazırız” dedi.

Reuters’in daha önce bildirdiğine göre, FTX’in bulunduğu Bahamalar ve Amerika Birleşik Devletleri de dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki düzenleyiciler, Bankman-Fried dahil olmak üzere FTX’in üst düzey yöneticilerinin şirketin çarpıcı çöküşündeki rolünü araştırıyorlar. Kripto borsası, en az 1 milyar dolarlık (kabaca 8.200 crore) müşteri fonunun kaybolduğu bir likidite krizinin ardından geçen ay iflas başvurusunda bulundu.

Savcılar ve düzenleyiciler, Bankman-Fried’i herhangi bir suçla suçlamadı.

Waters, kendisinin mahkeme celbi çıkarma yetkisine sahip olduğunu ancak bunu bir komite oylamasına sunabileceğini söyleyerek, prosedürü ilk olarak partisi Meclis’in kontrolünü devraldığında panele başkanlık edecek olan Cumhuriyetçi milletvekili Temsilci Patrick McHenry ile birlikte çalışacağını da sözlerine ekledi. Ocak. Şu ana kadar verilmiş bir karar yok dedi. “Gerçekten kendim yapabilirim. Muhtemelen bir oylama yaparız” dedi. “Bunu nasıl yapacağımızı Bay McHenry ile birlikte çözmeliyim. Ama bir mahkeme celbi çıkaracağız.”

Waters, “Ya katılır ya da katılmaz. İşte o zaman kararımızı veririz,” dedi. “Sizi burada istediğimizi söylemek çok yerinde ve doğru ve mantıklı.”

Bankman-Fried’in bizzat görünmesi gerekip gerekmediğini veya video bağlantısıyla ifade verip veremeyeceğini söylemeyi reddetti.

Bankman-Fried sözcüsü yorum yapmaktan kaçındı. McHenry’nin ofisi yorum için hemen müsait değildi.

© Thomson Reuters 2022


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.

En son teknoloji haberleri ve incelemeleri için Gadgets 360’ı şu adresten takip edin: twitter, Facebookve Google Haberleri. Gadget’lar ve teknolojiyle ilgili en son videolar için abone olun Youtube kanalı.

Neuralink Hayvan Testi: ABD Milletvekilleri Elon Musk’ın Beyin Çipi Firmasının Daha Fazla Gözetimini Zorluyor

Hong Kong, Kara Para Aklamayı Önleme Yasasını Kriptoyu Dahil Edecek Şekilde Değiştirdi, İşte Bunun Anlamı

Günün öne çıkan videosu

Akıllı Telefon Fotoğrafçılığını Öğretmek Nasıl Bir Kariyer Haline Geldi?

genel-8