2022 The Game Award Show sırasında Bandai Namco, Armored Core VI – Fires of Rubicon’u duyurarak oyun dünyasını şok etti. Demek istediğim, yeni bir Armored Core oyunu yapalı on yıl oldu ve bu, bunun bir hatırlatıcısıydı. Elbette, Fromsoftware’in başlık üzerinde çalıştığını biliyorduk, ancak bir şeyi bilmekle onu kendi gözlerinizle görmek arasında bir fark var.

İnan bana, bu oyun için heyecanlandığımı söylediğimde.

O zamandan beri kendi kendime “Geri dönüp eski oyunları oynamalıyım” diye düşündüm. Şimdi, iyi bir mecha oyunu için enayi olduğum için, bunu ilk kez düşünmedim. Mevcut oyunların çoğunu oynadıktan sonra Armored Core’a geri dönmek istedim. Ancak bununla ilgili bir sorun var.

Bir arkadaşıma ödünç verdiğim ve onu veya onu bir daha hiç görmediğim için artık eski oyunlara veya PlayStation 1 veya 2’ye sahip değilim. Hâlâ bir Xbox 360’ım ve bir PlayStation 3’üm var, ancak oğlum gençken ona madeni para atmayı sevdiği için X360’ın bozulduğuna eminim. Sanırım görmek için açmam gerekecek. Bu, PS3’ün tek geçerli seçimim olmasını sağlıyor.

Bunun dezavantajı, Armored Core 4, Armored Core: For Answer, Armored Core V ve Armored Core: Verdict Day fiyatlarının zaten yüksek olması ve oyunların elde edilmesinin zor olması. Ben pek retro bir oyuncu değilim, bu yüzden orijinal fiyatının 2-3 katına çıkan bir oyun bulduğumda bu beni rahatsız ediyor. Onları geçeceğim noktaya kadar.

Belki Xbox One / Series X geriye dönük uyumluluk yoluyla bunu aşabileceğimi düşündüm. Ancak, bu bir sorundu ve Armored Core oyunlarından hiçbiri kesinti yapmadığında daha çok hayal kırıklığına uğradım. Bu beni daha da hayal kırıklığına uğrattı, çünkü bu, eBay’e gitmem gerektiği anlamına geliyordu ve bu, istediğim fiyatlardan daha yüksek.

Şimdi, Armored Core VI duyurusuyla, insanlar bir altın madeninde oturduklarını anladıkça ve eski oyuncular (sanırım şimdi öyleyim) muhtemelen hemen hemen ödeyecekleri için, bu eski oyunların fiyatları daha da yüksek olacak. bu oyunlar için herhangi bir fiyat.

Şimdi bile, eBay’de uygun seçenekler olan iki Armored Core V kopyasına bakıyorum. Geri kalan Japon PS3 kopyaları ve benim PS3’üm değiştirilmedi. Bunlardan NA kopyaları aşırı derecede pahalı. Armored Core: Verdict Day ne yazık ki aynı durumda.

Eninde sonunda çözeceğim ve aradığımı bulacağım. Bir kopyası olabilecek ve ellerinde tam olarak ne olduğunun farkında olmayan birkaç retro oyun mağazası biliyorum. Ya da belki de Armored Core VI’nın eninde sonunda çıkmasını bekleyeceğim, böylece Armored Core VI’yı orijinal oyunlara göz attığım zamanki gibi deneyimleyebileceğim.

Armored Core VI – Fires of Rubicon, 2023’te PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S ve PC’de piyasaya sürülecek.oyun-4