Armored Core 6: Fires of Rubicon’un dünkü büyük tanıtımıyla, oyunla ilgili daha fazla bilgi gün ışığına çıkmış gibi görünüyor. Yeni başlayanlar için, artık projeyi yöneten kişinin Sekiro: Shadows Die Twice Yönetmen Masaru Yamamura olduğunu biliyoruz.

Bu bilgi, oyunun buhar sayfası bu artık oyunun hikayesi hakkında daha fazla haber sunuyor. İçinde, Armored Core 6 üzerinde çalışan geliştirme ekibinin başlangıçta Hidetaka Miyazaki (Elden Ring’in yönetmeni) tarafından başlatıldığından, ancak o zamandan beri Yamamura’nın Direktör olarak devraldığından bahsediyor.

Geliştirme Takımı
Hidetaka Miyazaki İlk Oyun Direktörü olarak yer alacak. İlk geliştirmeye göre, Masaru Yamamura Direktörü devraldı.

Buna ek olarak, oyunun hikayesine genel bakış, yaklaşan aksiyon oyununa da daha fazla ışık tutuyor.

Hikayeye Genel Bakış
Uzak gezegen Rubicon 3’te gizemli yeni bir madde keşfedildi. Bir enerji kaynağı olarak, bu maddenin insanlığın teknolojik ve iletişim yeteneklerini önemli ölçüde geliştirmesi bekleniyordu. Bunun yerine, bu madde gezegeni ve çevredeki yıldızları alevler ve fırtınalar içinde yutan ve bir Yanan Yıldız Sistemi oluşturan bir felakete neden oldu.

Neredeyse yarım yüzyıl sonra, aynı madde artık felaketle kirlenmiş ve mühürlenmiş bir gezegen olan Rubicon 3’te yeniden ortaya çıktı.

Dünya dışı şirketler ve direniş grupları, maddenin kontrolü için savaşıyor. Oyuncu, bağımsız bir paralı asker olarak Rubicon’a sızar ve kendisini şirketler ve diğer gruplarla madde üzerinde bir mücadele içinde bulur.

Referans olarak, 2012’de PS3 ve Xbox 360 için piyasaya sürülen Armored Core 5 olan son Armored Core oyunu, Naoyuki Takahashi tarafından yönetildi.

Yeni resmi ekran görüntülerine de göz atın:

Oyunun Steam sayfasına göre, Armored Core 6 “dinamik, hızlı mekanik aksiyon” içerecek. Oyunda oyuncular, 3D manevra kabiliyetine sahip kendi makinelerini kullanacak ve dinamik hareketler, menzilli ve yakın dövüşle üstesinden gelinebilecek “zor zorlukların” üstesinden gelecekler. Evet, kulağa Armored Core oyunu gibi geliyor, tamam mı?

Armored Core 6, 2023’te PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S ve PC’de piyasaya sürülecek.oyun-6