Xiaomi 13 serisinin 11 Aralık’ta gelmesi planlanıyor. Yaklaşan bu amiral gemisi serisi, bir vanilya Xiaomi 13 ve bir Xiaomi 13 Pro içerecek. Çinli teknoloji devinin bu akıllı telefonların yanında MIUI 14, Xiaomi Buds 4 ve Xiaomi Watch S2’yi de tanıtması bekleniyor. Yakın zamanda Xiaomi 13 Pro’nun tasarımıyla dalga geçen bir tanıtım videosu paylaştı. Yakışıklı, üç görüntü sensörünü içeren kare bir kamera modülüne sahip olacak. Video ayrıca bu akıllı telefonun dayanıklı bir yapıya sahip olacağını da gösteriyor.

Xiaomi son zamanlarda gönderildi Weibo’da Xiaomi 13 Pro’nun gelişiyle ilgili bir tanıtım videosu. Kavisli bir ekrana sahip gibi görünen bu telefonun yeşil renk varyantına sahiptir. Üç görüntü sensörünü barındıran kare şeklinde bir arka kamera modülü vardır. Ayrıca modül üzerinde Leica markasına sahiptir.

Video ayrıca yağmur, kar ve kir gibi çeşitli koşullarda kullanılan Xiaomi 13 Pro’yu da gösteriyor. Özellikle, Xiaomi, standart Xiaomi 13’ün IP68 su ve toz direnci derecesini aldığını zaten açıkladı. Dolayısıyla, bu amiral gemisi telefon da benzer bir dayanıklılık sunabilir.

Ayrıca tanıtım videosu, bu akıllı telefonun düşük ışıkta da harika kamera performansı sunacağını gösteriyor. Xiaomi 13 Pro onaylanmış Leica için optimize edilmiş bir Sony IMX989 1 inçlik ana görüntü sensörüne sahip olmak için. Ayrıca f/2.0 diyafram açıklığına sahip 75 mm Leica telefoto lens de olacak.

Xiaomi 13 serisinin daha önce 1 Aralık’ta Çin’de piyasaya çıkması planlanıyordu. ertelenen ayarlanan tarihten bir gün önce. Çinli teknoloji devi daha sonra Perşembe günü bu amiral gemisi serisinin 11 Aralık’ta kapatılacağını duyurdu. Yaklaşan bu akıllı telefonlar, yüksek hızlı LPDDR5x RAM ve UFS 4.0 dahili depolama ile eşleştirilmiş yepyeni Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 SoC tarafından desteklenecek. .


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.genel-8