Forspoken Demosu, The Game Awards’da açıklandı ve aynı gün canlı yayına girdi. Şu anda PS5’e özel ve görünüşe göre çeşitli görevler oynamanıza ve Athia ile Frey’in uçsuz bucaksız ve açık topraklarında gezinmenize izin veriyor. Bununla birlikte, demo bazı grafik seçeneklerini de ortaya çıkardı ve 120Hz modu desteği bile grafik tutkunları için daha akıcı bir deneyim anlamına gelebilir.

Forspoken’ın demosu sihirle dolu ve Athia’nın sınırlı alanında şimşek hızında dolaşıyor, ancak demo aynı zamanda oyunda bizi bekleyen birçok grafik seçeneğini görmemize izin veriyor, hatta başlık için 120Hz modunu ima ediyor.

Digital Foundry gibi uzmanların, oyunun bu ayarın yardımıyla 120FPS’ye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesini beklememiz gerekecek, ancak işte özelliği doğrulamak için kendi sistemim tarafından alınan bir onay.

Forspoken 120Hz Demo’da onaylandı

Başlığın 120 Hz’de çalışıp çalışmadığını doğru bir şekilde belirleyemesem de bu, başlığın 60 FPS’nin üzerinde çalışma potansiyeli olduğu anlamına gelebilir. Geliştiriciler daha önce bunun yapabildiğini belirtmişti. 60FPS’de 1440p.

Ayrıca oyun, oyuncuların oyundan zevk almak istedikleri grafik ayarlarını seçmelerine de olanak tanır.

Forspeaked Graphics ayarları ayrıntılı

Görünüşe göre grafik ayarları, kendi içinde ayrı bir mod olarak ışın izleme ile bize iki güçlü kalite modu sunuyor ve kalite modu da 30FPS’de kilitleniyor. Performans odaklı, oyuncuların 60FPS deneyimi yaşamasını sağlayan ve oyundan zevk almanın kolayca en iyi yoludur.

Bunun bir demo olduğunu ve yol boyunca pek çok şeyin değişebileceğini, ancak bunun gibi bir oyun için 120FPS’nin potansiyelinin kesinlikle olağanüstü olduğunu unutmayın.

Mod hakkındaki düşünceleriniz nelerdir? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.oyun-5