Beğenin ya da beğenmeyin, bu noktada çoğumuz, amiral gemisi telefonların, sadece birkaç yıl önce ödemek zorunda kaldıklarımıza kıyasla bazen tuhaf görünen çılgın fiyat etiketleriyle geldiği gerçeğine alıştık. Bu trendi ilk başlatan şirketlerden birinin şimdi aynı şeyi 2023’te tekrar yapacağı söyleniyor.

tabi ki bahsediyoruz Apple burada ve daha doğrusu sözde Üretici tarafından önümüzdeki sonbaharda diğerleriyle birlikte duyurulması beklenen iPhone 15 Ultra iPhone 15 serisi. İyi bilinen ve genellikle doğru bilgi sızdıran SızıntılarApplePro Apple’ın yeni üst düzey amiral gemisinin mevcut olandan daha pahalıya mal olacağını belirtmek için bir kez daha ortaya çıktı. İPhone 15 Ultra’nın 1.199 Dolar veya 1.299 Dolar olacağını, bunun da onu öncekinden 100 Dolar veya 200 Dolar daha pahalı hale getireceğini iddia ediyor. iPhone 14 Pro Maks. (HowToiSolve aracılığıyla)
Bununla birlikte, “Ultra” modelinin Pro Max’in yerini alıp almayacağı veya Apple’ın telefon serisine beşinci seçenek olarak eklenip eklenemeyeceği belirsiz. Aslında, yeni bir üst düzey iPhone olacağı bile kesin değil. Ne de olsa Eylül 2023’e kadar epey bir zamanımız kaldı. iPhone 14 serisinin de fiyat artışıyla geleceği söylendi ancak geçen seneye göre fiyatlarda bir fark görülmedi.
Bununla birlikte, iPhone 15 Ultra – eğer gerçekten varsa – neden bu kadar pahalıya mal olsun ki? Sızdıran, son zamanlarda söylentilere göre titanyum çerçeve, çift özçekim kamerası gibi diğer yeni eklemeler ve bir USB-C Thunderbolt 4 bağlantı noktasının uygulanması nedenin bir parçası olabilir. Bir iPhone 15 Pro Max’e kıyasla bir iPhone 15 Ultra üretmenin Apple’a fazladan 90 $ daha pahalıya mal olabileceğini iddia ediyor.

Ancak durum ne olursa olsun, tüm bu bilgileri çok ciddiye almamayı unutmayın çünkü bekleme oyununun oldukça başındayız, bu nedenle sızıntılar ve söylentiler normalden daha az doğru olma eğilimindedir. Daha fazla iPhone 15 Ultra hikayesi için bizi izlemeye devam edin!

telefon-1