Qualcomm bugün resmi olarak duyurdu Samsung ortak olarak Aslanağzı Pro Serisi Mobil oyun turnuvası. Bu yarışma, Clash of Clans, Clash Royale, PUBG Mobile, Asphalt 9, Brawl Stars, League of Legends: Wild Rift, Garena Free Fire, Mobile Legends ve New State Mobile. Ortaklık temel olarak, profesyonel oyuncuların yalnızca Snapdragon ile güçlendirilmiş Galaxy cihazlarını kullanması gerektiği anlamına geliyor. Galaksi S22 Ultra, Galaxy Tab 8 Ultra ve büyük olasılıkla yeni Galaxy S23, gelecek yıl maçlar ve etkinlik turları sırasında.

“Hem yoldaşlığı hem de rekabeti teşvik etmek için Snapdragon tarafından desteklenen yüksek performanslı Samsung Galaxy cihazlarını dünyanın dört bir yanındaki milyarlarca oyuncunun eline sunmaya kararlıyız.” Samsung Başkan Yardımcısı ve Küresel Pazarlama Başkanı Stephanie Choi, dedi. “Snapdragon Pro Serisinin Resmi Akıllı Telefon İş Ortağı olarak bu duyuru, Qualcomm Technologies ile mevcut işbirliğimizi derinleştiriyor ve espor dünyasında mobil teknolojiyi ilerletme arayışımızda önemli bir sonraki adım.”

Galaxy S23’ten bahsetmişken, bu son ortaklık muhtemelen Samsung’un kendi Exynos silikonunun tabutuna çakılan son çivi. Son zamanlardaki tüm söylentiler, gelecek yıl üst düzey S23 serisinde Exynos yongalarının bırakılacağına işaret ediyor, bu da Samsung ve AMD arasındaki ortaklığın vaatlerini yerine getirmediği anlamına geliyor.

Exynos durumu, en hafif tabirle, son yıllarda sorunlu olmuştur. Hatta kullanıcılar, Samsung’un amiral gemisi telefonlarında Exynos silikonu kullanmayı bırakmasını talep eden bir imza kampanyası bile başlattı. Bunun ana nedeni, özellikle Snapdragon donanımlı modellere kıyasla yavaş performans ve düşük pil verimliliğiydi.

Ayrıca Oku:telefon-1