PlayStation ücretsiz bir çevrimiçi çok oyunculu hafta sonu düzenliyor. Sony’ye ait şirket, bir tweet ile oyuncuların PS Plus aboneliği için ödeme yapmak zorunda kalmadan PS4 ve PS5 oyunlarındaki çok oyunculu modlara erişebileceklerini duyurdu. Erişim, 10 Aralık’tan 11 Aralık’a kadar iki tam gün boyunca geçerlidir ve çok oyunculu özellikleri bir arkadaşınızla test etmenize veya başkalarıyla çevrimiçi olarak kafa kafaya mücadele etmenize olanak tanır. Tek ihtiyacınız olan, hizmetlerde oturum açmak için sabit bir internet bağlantısı ve bir PSN (PlayStation Network) hesabıdır.

Bir PlayStation Plus üyeliği Rs’den başlar. Çevrimiçi çok oyunculu erişime ek olarak her ay üç ücretsiz oyun sunan en düşük Essential katmanı için aylık 499. PC oyunlarından farklı olarak, konsollar çevrimiçi olarak diğer kişilerle oyun oynayabilmek için ek ödeme talep eder. Bu özellik, deneyimi geliştirmeye yardımcı olan ek bonuslar, aylık oyun kataloğu, bulut depolama, özel indirimler ve daha fazlasıyla üç PS Plus katmanının ( Essential, Extra ve Deluxe/Premium) bir parçası olarak dahildir. Elden Ring sadece düştü yeni, gladyatör benzeri arenalarda çevrimiçi olarak diğer Tarnished’lara karşı düello yapmanızı sağlayan, uzun süredir söylentilere konu olan ücretsiz, PvP odaklı Colosseum güncellemesi. Bu PS Plus ücretsiz hafta sonu, yeni yapıları, saç stillerini denemek ve takım savaşlarında arkadaşlarınızla yan yana savaşmak için harika bir teşvik olacaktır.

Bu ayın başlarında PlayStation, üç PS Plus katmanındaki üyelerin kullanımına sunulan Aralık ayı oyun kataloğuna en son eklenenleri açıkladı. 2 Ocak’a kadar aboneler, anlatı odaklı bilim kurgu RPG Mass Effect Legendary Edition’ı, antropomorfik bir kıyamet sonrası nişancı oyunu Biomutant’ı ve yeni dövüş oyunu Divine Knockout’u kütüphanelerine ekleyebilirler. Her zamanki gibi yayıncı, yalnızca daha yüksek seviyeli planlar için ayrılmış olan Essential ve Deluxe/Premium gibi ek bir dizi başlık çıkaracak ve bu aynı zamanda bir klasikler kataloğu da içerecek.

Sony’nin geçen ayki mali raporu, PS Plus hizmetinin abone kaybettiğini doğruladı — Haziran’daki yeniden lansmanından bu yana yaklaşık 2 milyon, son çeyrekte 47,3 milyondan 45,4 milyona düştü. Şirket ayrıca Microsoft’tan 10 yıllık bir sözleşme aldı ve bundan önce gelecekteki Call of Duty oyunlarının her iki platformda da aynı gün düşmesini sağladı. Ancak, bir Bloomberg raporu PlayStation’ın “itirazlarda bulunduğunu” ve anlaşmaya ilgi göstermediğini öne sürüyor.

Xbox başkanı Phil Spencer, Bloomberg’e “Gerçekten tüm itirazları dile getiren bir oyun endüstrisi katılımcısı var ve bu Sony ve beklentilerini karşılamayan şeyleri oldukça kamuoyuna açıkladılar” dedi. VGC). “Oturduğumuz yerden, bu anlaşmayı yapmak için düzenleyicilerle bizden daha fazla zaman geçirdikleri açık.”

PlayStation Plus’ın ücretsiz çevrimiçi çok oyunculu hafta sonu, 10-11 Aralık tarihlerinde iki gün sürecek.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.

genel-8