Los Angeles, strafor için şehir çapında bir yasak getirdi

resim: Hector Vivas (Getty Resimleri)

Los Angeles yetkilileri, strafor ve diğer malzemeleri yasaklamak için oy kullandı. tek kullanımlık plastikler Perşembe günü “sıfır atık” şehir olma yolunda ilerliyor. Toplantıda hazır bulunan 12 belediye meclisi üyesi oybirliğiyle lehte oy kullandı. e satışıgenişletilmiş pdaha yaygın olarak Strafor olarak bilinen olistiren ürünleri.

Şehrin yasağı, 2013 yılında yürürlüğe giren tek kullanımlık plastik poşet yasağındaki boşlukların kapatılması ve şehir departmanlarının şehir tesislerinde ve etkinliklerde sıfır atık elde etmesi için gerekliliklerin geçirilmesi de dahil olmak üzere iki başka yönetmeliğin kabul edilmesiyle geldi.

Göre Çevre Gazetecileri Derneğistrafor olabilir üzerinde yıkıcı sonuçlar çevre ve aynı zamanda küresel ısınmaya katkıda bulunur. Strafor son derece yavaş bir oranda ayrışır ve bazı tahminler, straforun bir kez depolama sahasına girdikten sonra ayrışmasının yaklaşık 500 yıl süreceğini belirtir.

Tahminler, straforun yaklaşık %20’lik bir kısmının, onu çöplüklere dönüştürmediğini, bunun yerine ABD genelinde karada ve suda dağıldığını yansıtmaktadır. Biyobozunur değildir ve teknik anlamda geri dönüştürülebilirken, tesislerin çoğu bunu kabul etmeyecektir.

Bunun nedeni, kahve fincanları veya yiyecek kapları gibi çoğu strafor ortamın kolayca temizlenemez olması ve şirketlerin straforu geri dönüştürmekten para kazanamaması ve 200 $ değerindeki Straforu telafi etmek için ortalama 1.000 $ harcayamamasıdır. Dünya911.

Los Angeles’ın 2050 için “sıfır atık” hedefi var 23 Nisan 2023’te yürürlüğe girmesi planlanan yeni strafor yasağı ise restoranları, kafeleri, barları ve satıcıları etkileyecek. Ayrıca, “şehir içinde yer alan ve öncelikle müşterinin kendi tüketimi veya kullanımı için doğrudan müşterilere mal satan herhangi bir ticari kuruluş” olarak tanımlanan büyük perakende kuruluşlarını da içerir. şehir yönetmeliği. Küçük işletmelerin yeni kuralı uygulamak için ek bir yılı olacak.

Sörf tahtaları veya soğutucular gibi daha dayanıklı malzemelerin yanı sıra zanaat malzemeleri, tıbbi cihazlar ve can simidi, kask ve araç darbe önleme sistemleri gibi güvenlik cihazları yasaktan muaf tutulacak.

Yatılı bakım ve sağlık tesisleri de yasaktan muaf olacak ve ABD başkanı veya Kaliforniya valisi tarafından bir doğal afet veya yerel acil durum ilan edilmesi durumunda yasak geçici olarak askıya alınabilir.

Meclis Üyesi Mitch O’Farrell Salı günkü toplantıdan önce verdiği brifingde, “Bugün, ülkenin en büyük ikinci şehri, genişletilmiş polistirenin şehrimizin geleceğinde yeri olmadığına dair net bir mesaj gönderecek” dedi. ABC7 bildirildi.

Sözlerine şöyle devam etti: “Şehrin işleyişinde sıfır atık politikalarına bağlı kalarak örnek teşkil ediyoruz ve tek kullanımlık plastik atıkları azaltmak için ülkedeki en cesur yerel yönetmeliklerden bazılarıyla ilerliyoruz.”

Sahilleri korumaya odaklanan Surfrider South Bay’in politika koordinatörü Craig Cadwallader, brifingde ekledi, “LA sürüye liderlik edebilir. Los Angeles’ta yaşananlar Los Angeles’ta kalmıyor Dünya çapında görülüyor. Yani bu gerçekten büyük bir olay ve sadece burada, Los Angeles’ta değil, ötesinde, belki diğer ülkelerde de büyük bir fark yaratıyor.”genel-7