Bu hafta başlarında sızdırılan Google Pixel Fold yonga seti özelliklerine ek olarak, Google’ın katlanabilir cihazı şimdiden resmi olmayan görüntülerde ortaya çıktı. Ancak bu iddia edilen modellerin gerçekliğini teyit edemedik. Şans eseri aynı kaynak, Pixel Fold’un nihai tasarımını gösterdiğini iddia eden başka bir görsel yayınladı.

Google Pixel Fold, ekran altı kamera olmadan geliyor

Google Pixel Fold, hızla Mountain View şirketinin en kötü saklanan sırlarından biri haline geliyor. Tanınmış ve güvenilir ihbarcı OnLeaks, diğer adıyla Steve Hemmerstoffer, bir dizi yeni yüksek çözünürlüklü görüntüyü ortaya çıkararak ilk katlanabilir piksel tasarımını tamamladı. Orada da ekran boyutunu ve katlanabilirin boyutlarını görüyoruz.

Katlanabilir Google Pixel, 7,69 inç AMOLED ana ekrana ve açıldığında 5,79 inç kapak ekranına sahiptir. İkincisi, Samsung Galaxy Z Fold 4’e kıyasla biraz daha kısa. Görüntüler ayrıca, Samsung’un ekran içi çözümünden farklı olarak çerçevenin iç selfie kameralarını yerleştirmek için önemli ölçüde daha kalın olduğunu gösteriyor.

Pixel Fold, Xiaomi Mix Fold 2’ye kıyasla daha geniş ve biraz daha uzun. Ancak şaşırtıcı olan, Google’ın cihazı yanlarda sadece 5,7 milimetre olacak şekilde daha ince yapmış olması.

Google Piksel Katlama

Google Pixel Fold oluşturma, 7,69 inçlik ekranı çevreleyen kalın çerçeveleri gösterir. / © Howtoisolve / OnLeaks

Pixel Fold çıkış tarihi ve fiyatı

Teknoloji tarafında, geniş bir kamera adasında tanıdık üçlü kamera kurulumu var. Kameraları Pixel 7 Pro ile paylaşması muhtemeldir. Aynısı, yeni Tensor G2’nin katlanabilir cihaza güç vermesi gereken SoC (Çip Üzerindeki Sistem) için de geçerlidir. 12 GB RAM ve 512 GB’a kadar depolama ile eşleştirilebilir.

Google’ın bir sonraki geliştirici konferansı Mayıs 2023’te gerçekleşecek. Pixel Fold, orta sınıf cihazla birlikte Piksel 7a ve yeni Android 14 işletim sistemi tanıtılacak. Ucuz olmayacağına hazırlıklı olun. Tahminciler şu anda 1.800 ABD doları fiyat varsayıyorlar.

Pixel Fold için ne kadar ödemeye hazır olduğunuzu bilmek istiyoruz. Yorumlar bölümünde bize bildirin.genel-27