Google, harita hizmeti Waze'i harita ürünleri ekipleriyle birleştirecek

Google haritalama hizmeti üzerinde çalışan ekipleri birleştireceğini söyledi Waze ve gibi ürünler Google Haritalarsüreçleri birleştirmek amacıyla 9 Aralık’ta yürürlüğe girdi.

Alphabet Inc.’e ait şirket, 2013 yılında 1 milyar dolara satın aldığı Waze’i Google CoğrafiGoogle Haritalar’ı içeren gerçek dünya haritalama ürünleri portföyü, Google Earthve Street View, bir Google sözcüsü söyledi.

Google, Waze CEO’su Neha Parikh’in bir geçiş döneminin ardından şirketten ayrılacağını belirterek, Waze’in dünya çapında aylık yaklaşık 151 milyon aktif kullanıcısı olan bağımsız bir uygulama olmaya devam edeceğini de sözlerine ekledi.

Sözcü, “Waze ekibini Geo’nun gerçek dünya haritalama ürünleri portföyüne dahil ederek, ekipler daha da artan teknik işbirliğinden yararlanacak” dedi.

Ayrıca Oku

AI platformu SwiftChat with Google, konuşmaya dayalı okuma aracını kullanıma sunuyor
Bakanlık, Google'dan bahis şirketlerinin vekil reklamlarıyla ilgili tavsiyeye uymasını istedi

12 Temmuz tarihli bir mektupta Alphabet CEO’su Sundar Pichai, şirketin süreçleri kolaylaştıracağını ve örtüştüğü yerlerde yatırımları birleştireceğini söyledi.

Şubat 2021’de Waze’in eski üst düzey yöneticisi, Noam BardinGoogle içinde büyümek için mücadele ettiğini ve Waze’in “bağımsız kalsaydık muhtemelen daha hızlı ve çok daha verimli büyüyebileceğini” söyledi.

FacebooktwitterLinkedin
genel-9