Yayıncı Future Friends HQ, 2023’te Steam ve konsollarda piyasaya sürülecek bir aksiyon-macera oyunu olan en son oyunu Europa’yı açıkladı.

Wholesome Snack akışı sırasında ilk oyun fragmanının yanı sıra tanıtılan Europa, bağımsız geliştirici Helder Pinto’dan geliyor ve “barışçıl bir macera, keşif ve meditasyon oyunu”.

Şimdi oynuyor: Europa Resmi Tanıtım Fragmanı

Oyun açıklamasında “Jüpiter’in gölgesinde yer alan yemyeşil bir yeryüzü cenneti olan Europa ayında, Zee adlı bir android cevaplar aramaya koyulur” diyor. “Koşun, süzülün ve arazide uçun, yıkılmış bir ütopyanın harabelerindeki gizemleri çözün ve hayatta kalan son insanın hikayesini keşfedin.”

Sanat tarzı, bazı bilimkurgu unsurlarıyla birlikte çarpıcı manzaralar ve animasyonlarla Studio Ghibli filmlerini anımsatıyor. Europa ayrıca 3D platform mekaniği, bulmaca çözme ve “büyümek ve insanlığın doğa ile ilişkisi hakkında samimi bir hikaye” içeriyor.

Oyuncu keşfederken, Zephyr jetpack’lerinin yeteneklerini kademeli olarak yükseltebilecek. Yükseltmeler, Zee’nin tamamen havalanana ve gökyüzünde serbestçe akabilene kadar havada daha yükseğe çıkmasına izin verecek.

Europa’nın resmi bir çıkış tarihi yok, ancak dilek listesine alınabilir. Buhar.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şeyi satın alırsanız, GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1