Twitter Blue, doğrudan uygulamadan premium doğrulanmış hizmete abone olan iOS kullanıcıları için yaklaşık %30 daha ucuz hale gelmek üzere.

Değişikliğin yürürlüğe girmesiyle, Twitter Blue’ya abone olmak ve iPhone’unuzdan mavi onay işareti almak için ayda 11 ABD doları ödemeniz gerekecek. Artı olarak, web sitesi aracılığıyla ödendiğinde Twitter Blue’nun fiyatı, kişi başına 7 ABD doları olacak, Twitter Blue’nun başlangıçta maliyeti ayda 8 dolardı. iOS uygulamasından abone olan Twitter kullanıcıları, fiyat artışının yükünü taşıyacak.

Değişiklik, Elon Musk’ın App Store’un herhangi bir satın alma ve abonelikten %30 vergi indirimini atlatma arzusunun bir sonucu olarak geldi. Başlangıçta, Elon Musk, (on yıldan fazla bir süredir yürürlükte olan) kendisi için şaşırtıcı olan bu politika hakkındaki anlaşmazlığı konusunda oldukça sesliydi. App Store başkanı Phill Schiller Twitter’dan bile ayrıldı. İçeriğin denetlenmesi ve çok sayıda tartışmalı figürün sosyal medyaya geri döndürülmesiyle ilgili büyük endişeler, web sitesinin geleceği hakkında pek çok sesli eleştirinin yükseltilmesine ve Twitter’ın Apple’ın App Store’unda kalıp kalmayacağı konusunda genel bir belirsizliğe yol açtı.
Tüm bunlar, Musk’ın Apple Genel Merkezi’nde bir tur atması ve Apple CEO’su Tim Cook ile baş başa konuşmasının ardından değişti. Bu, Apple ve Twitter arasındaki gerilimin büyük ölçüde azalmasına hizmet etti; Apple, Twitter’da reklam vermeye tamamen yeniden başladı ve Musk’a uygulamanın App Store’dan kaldırılmayacağına dair güvence verdi.

%30 App Store vergi indirimi, tüm geliştiriciler için evrensel değildir: yılda 1 milyon dolardan az biriktirenlerin yalnızca Apple’a abonelik fiyatının %15’ini geri ödemesi gerekir.telefon-1