Tanrıya Şükürler olsun, Doctor Who'nun Yılbaşı Özel Bölümleri Gelecek Yıldan İtibaren Geri Dönecek başlıklı makale için resim

resim: BBC

Chris Chibnall devraldığında Doktor Kimdöneminden çıkan en garip kararlardan biri basit bir programlama değişikliğiydi.: Doktor Kim Noel spesiyalleri2005 yılından beri gelen bir gelenek olan aniden artık yokYeni Yıl’ ile değiştirildiGünü spesiyalleri. Şimdi, beş yıl sonra, değişimin tersine döndüğünü biliyoruz.

Daha önce, to BBC vardı 2023’te “bayram döneminde” bir bölümü sessizce onayladı Doktor Kim gelecek yıl Kasım ayında üç özel etkinlik için geri dönecekti diziyi kutluyoruz’ 60. yıl dönümü. Ancak son sayısında Doktor Kim Dergisi, Russell T. Davies, Noel spesiyallerine dönüşü açıkça kabul etti ve şu anda kendi işi üzerinde çalıştığını doğruladı. ikinci 2024’te yayınlanacak olan dizi sorumlusu olarak geri dönen görevine özel.

“Hayatımda ilk kez bir Noel Özel Yazısı yazıyorum… Noel’de!” Davies, dergi için yeni düzenli köşesinde yazdı. “2023 senaryosu imzalanalı çok oldu. Yenisi 2024 yıl sonu için!”

Mevsimsellik getirmek Doktor Kim Bir haftalık özel forvet küçük bir şey gibi görünebilir, ancak Davies için yapması kolay bir hareket olmasının yanı sıra, geleneği sona erdirme kararı, hayranlar tarafından pek de iyi karşılanmamıştır. Doktor Kim mevcut haliyle karşılamak için mücadele ettiği bir derecelendirme önemine. Noel Günü, Yeni Yıl Günü’nün olmadığı bir şekilde Birleşik Krallık’ta önemli bir yayın derecelendirme günüdür ve kanca şansı daha geniş aile kitlesi Doktor Kim Davies’in 2005’te showrunner olarak ilk görev süresinin ilk günlerinde ustalıkla kendini geliştirmişti.

Noel özel etkinliği, 12 yıl boyunca devam eden bir gelenekti. Doktor Kim şenlikli bir kanonda izleyicisinin bir nesli için ve aynı zamanda ona sırasıyla “The Runaway Bride” ve “Voyage of the Damned” filmlerindeki Catherine Tate ve Kylie Minogue gibi aptalca ve sezonluk ama büyük yetenekleri çekebilecek büyük, cesur hikayeler için fırsat veriyor. . Yılbaşı spesiyalleri, karşılaştırıldığında, genel olarak oldukça sağlam olsa da – büyük ölçüde bol miktarda Dalek şeklindeki gözlük– hiçbir zaman aynı türden benzersiz duyguyu yakalamayı gerçekten başaramadı, sadece bir olaydan çok şovun başka bir bölümü gibi hissetmek. Gelmesi heyecan verici olan çoğu şey gibi Doktor Kim‘ ın geleceğini görmek için biraz beklememiz gerekiyor, ancak gelecek yılın potansiyeli altında sabırsızlıkla bekleyecek bir şeye sahip olmak şimdiden iyi. öldürücü Noel tree.


Daha fazla io9 haberi ister misiniz? En son ne zaman bekleyeceğinizi kontrol edin hayret, Yıldız Savaşlarıve Yıldız Savaşları yayınlar, sırada ne var? Film ve TV’de DC Universeve James Cameron hakkında bilmeniz gereken her şey Avatar: Suyun Yolu.genel-7